Jak zrobić słoik, butelkę ze słomką?

1 odpowiedź

odpowiedź 17 lipca przez użytkownika fasolka

Słoiki ze słomką lub butelki ze słomką są obecnie hitem lata i pewnie nie jednego. Są one polecane głównie dzieciom, które już teraz nie rozleją napoju, ale lubią też nieco starsi. Taką butelkę czy też słoik można zabrać ze sobą wszędzie: do torby, na rower, do samochodu czy plecaka. Są poręczne, wygodne i ładne. Choć ceny ich nie są może jakieś wielkie, to jednak zawsze taki gadżet możemy zrobić sami. Zobaczcie jak.

Po pierwsze potrzebna będzie ma oczywiście butelka lub słoik. Jeżeli chodzi o butelki to ja polecam te szklane, ponieważ można wlać do nich nawet gorące napoje i nic się z taką butelką nie dzieje. Poza tym łatwiej jest je czyścić. Minusem może być to, że mogą się potłuc, ale jak uważamy to nam się to nie zdarzy. Natomiast można też użyć butelek plastikowych, ale tylko tych wielokrotnego użytku, które nie zawierają szkodliwych substancji. Słoiki natomiast warto wybrać te w fajniejszym kształcie lub bardziej poręczne. 

butelka szklana ze słomką

A więc po dokładnym ich umyciu i wysuszeniu wlewamy do butelki czy słoika ulubiony płyn. W nakrętce natomiast robimy dziurkę za pomocą szerokiego gwoździa i młotka. Gwóźdź musi mieć szerokość słomki. Jeżeli macie plastikowe słomki to można wsadzić ją w dziurkę w nakrętce, ustawić odpowiednią wysokość/głębokość i dodatkowo, żeby się nie przesuwała i z niej nie leciało, zakleić ją od góry na stronie zewnętrznej klejem na gorąco. 

dziura w nakrętce metalowej

Nowe naczynie do picia letnich napojów gotowe. Kilka minut i możemy cieszyć się wygodą kosztowania napojów gdziekolwiek chcemy. 

butelka i słoik ze słomką

...