pytanie zadane 12 lipca 2017 w Informatyka przez użytkownika Gość

Mam problem z automatycznymi aktualizacjami w systemie Windows 7 (64 bit). Przez dłuższy czas komputer nie był używany i teraz chciałem zainstalować w nim łatki od Microsoftu. Niestety gdy uruchamia narzędzie Windows Update, cały czas szuka aktualizacji i zawiesza się na Trwa wyszukiwanie aktualizacji... i nie chce iść dalej. Cały czas wyszukuje i nic, nawet zostawiłem go na kilka godzin i też nic nie dało.

Można coś z tym zrobić, żebym mógł zaktualizować sobie system o najnowsze łatki?

1 odpowiedź

odpowiedź 12 lipca 2017 przez użytkownika

Niestety system Windows 7 ma to do siebie, że po dłuższym czasie nieużywania Windows Update, są problemy z aktualizacjami. Wtedy może to trwać bardzo długo, zanim usługa przeskanuje cały komputer w celu sprawdzenia jakich aktualizacji brakuje bieżącej wersji systemu.

Można ten proces przyśpieszyć używając narzędzia o nazwie Autonomiczny Instalator rozszerzenia Windows Update.

Narzędzie można pobrać ze strony Microsoftu - Windows6.1-KB3102810-x64

Tutaj można pobrać dla innej wersji systemu - https://support.microsoft.com/pl-pl/help/3102810/installing-and-searching-for-updates-is-slow-and-high-cpu-usage-occurs

Teraz uruchamiasz program, który wyszuka bieżące aktualizacje, które będzie trzeba zainstalować na Twoim komputerze:

autonomiczny instalator rozszerzenia windows update

Takie wyszukiwanie może trwać dobre kilka godzin (w zależności jak bardzo nieaktualny jest Windows 7), więc należy się uzbroić w cierpliwość i nie przerywać w trakcie wyszukiwania aktualizacji, nawet jeśli wydaje Ci się że trwa to zbyt długo. Po prostu Windows 7 tak ma.

Po wyszukaniu wyświetli się komunikat, czy chcesz zainstalować brakujące aktualizacje.

...