pytanie zadane 12 lipca 2017 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 12 lipca 2017 przez użytkownika

Jeśli masz problemy z wątrobą, to właśnie na nią pomoże woda z rodzynek. Pozwoli ona na poprawienie jej pracy, oczyści z toksyn i wzmocni. Poza tym taka rodzynkowa woda wzmacnia i pobudza trawienie. 

Rodzynki dobrze jest jeść w porannych godzinach, ponieważ dobrze wpływa to na układ sercowo-naczyniowy, zmniejsza poziom złego cholesterolu, zapobiega zaparciom i rozstrojom żołądka. Jeżeli rodzynki nasączymy w wodzie to zostaną one pozbawione części cukrów, dlatego taka woda jest jeszcze zdrowsza. 

Dlatego bardzo ważna jest jakość rodzynek, które kupujemy. Unikajmy owoców bardzo lekkich i tych o żółtym zabarwieniu (złe przechowywanie, dodawanie dwutlenku siarki) oraz tych nadmiernie świecących (zawierają chemiczne dodatki). Kupuj więc rodzynki pomarszczone, bez połysku o ciemnej lub jasnobrązowej barwie. 

By zrobić wodę z rodzynek zanurzamy w gorącej wodzie pół filiżanki rodzynek. Po 15 minutach rodzynki myjemy pod bieżącą, zimną wodą. Teraz umieszczamy je w kubku i zalewamy znów gorącą wodą i czekamy, aż całość ostygnie. Zostawiamy na 24 godziny. Codziennie wypij rodzynkowy sok i zjedz rodzynki na pusty żołądek. Zabieg wykonuj przez co najmniej 4 dni, w godzinach porannych, każdego miesiąca. 

...