pytanie zadane 11 lipca 2017 w Książki przez użytkownika

książka Z jednym wyjątkiem Katarzyna Puzyńska

1 odpowiedź

odpowiedź 11 lipca 2017 przez użytkownika

Coraz bardziej wciągam się w klimat Lipowa i jego mieszkańców. Mam nadzieję, że Wy również.  W tej części większość akcji książki toczy się jednak w Żabich Dołach i Brodnicy, ale o Lipowie też nie zapomniano. Prócz znanych głównych bohaterów, pojawiają się też inni m.in.:

- nowy prokurator Leon Gawroński, któremu w oko wpadła sierżant sztabowa Emilia Strzałkowska, o której mogliśmy poczytać w poprzedniej części,

- mieszkańców Żabich Dołów,

- mieszkańców Brodnicy, w tym pracowników wydawnictwa gazet brodnickich i dziennikarzy,

- Lilianę Brzezińską, która będzie miała dużo wspólnego z komisarz Klementyną Koop,

- rodzinę z wyspy na jeziorze Bachotek.

W czwartej już z kolei serii dowiemy się o bardzo zawikłanej zagadce do rozwiązania. Szczerze to już od połowy książki podejrzewałam, kto może być zamieszany w zabijanie mieszkańców Żabich Dołów, ale okazało się, że nieco się myliłam. Osoba, która zatruwała śmiertelnie ludzi fosgenem, ustawiała szachownicę z układem "nieśmiertelnym" i zostawiała książkę o szachach na półkach w mieszkaniach ofiar oraz robiła im pamiątkowe tatuaże okazała się ... no właśnie nie napiszę oczywiście kto, ale zagadka, żeby ją odnaleźć i dowiedzieć się kim jest i po co to robi jest wciągająca. Koniecznie przeczytajcie. 

W tej serii zobaczycie również jakie zmiany nastąpiły lub nastąpią u naszych głównych bohaterów. Daniel Podgórski, główny bohater zamierza poprosić Weronikę Nowakowską o rękę, Weronika chce o czymś powiedzieć Danielowi, komisarz Klementyna Koop poznaje być może swoją "drugą połówkę" oraz adoptuje kota Józka, Emilia Strzałkowska spotyka się z prokuratorem Leonem Gawroński, ale dowiaduje się też od niego o jego przeszłości. Jak rozwiążą się te sprawy i o co chodzi z tytułem książki...?

Poniżej krótki zwiastun "Z jednym wyjątkiem":

...