1 odpowiedź

odpowiedź 11 lipca 2017 przez użytkownika

"Motylek" to pierwsza książka, składająca się na sagę o wsi Lipowo. Autorka wydała ją w 2014 roku. Książka szybko znalazła grono wielbicieli, które sukcesywnie się powiększało, bowiem opowieść jest na prawdę wciągająca. 

Autorka opisuje w niej sielskie, na pozór, życie mieszkańców małej wsi Lipowo, położonej niedaleko Brodnicy. Pewnego dnia na jej skraju zostaje znaleziona martwa zakonnica i okazuje się, że ktoś ją celowo zabił. Kilka dni później ginie kolejna kobieta, a potem jeszcze jedna. Miejscowa policja z Danielem Podgórskim na czele z początku uważa, że nie są one ze sobą w ogóle powiązane, ale prawda i prowadzone śledztwo ukażą coś zupełnie innego. 

W jej odkryciu pomagają mu inni policjanci z lipowskiego komisariatu: 

- Marek Zaręba, który mieszka tu z żoną Eweliną (fryzjerka) i córką Nikolą, 

- Janusz Rosół, mieszkający z synem i córką, 

- Maria Podgórska mama Daniela, która w komisariacie pełni rolę sekretarki i piecze wspaniałe ciasta, którym nikt nie jest w stanie się oprzeć,

- Paweł Kamiński mieszkający z żoną i piątką dzieci,

- komisarz Klementyna Koop z komisariatu w Brodnicy,

- wraz z prokuratorem Czarneckim

W tym czasie do Lipowa przyjeżdża na urlop również nowy ksiądz, który lubi wieczorami biegać leśną dróżką, tą samą co Marek Zaręba. Poza tym do wsi przyjeżdża również Weronika Nowakowska, która postanawia zostać tu na dłużej, a nawet na bardzo długo. Dlaczego? Kim jest? Po co przyjechał ksiądz? I najważniejsze pytanie: kto okaże się mordercą? Przekonajcie się sami. Gwarantuję, że zaraz będziecie chcieli sięgnąć po kolejną część sagi. 

...