pytanie zadane 10 lipca 2017 w Informatyka przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 10 lipca 2017 przez użytkownika

Od początku 2017 roku, Microsoft wydał dużą paczkę aktualizacji dla systemu Windows 10 (aktualizacja nr 15063) o nazwie Creators Update. Niestety czasami bywa tak, że ta większa aktualizacja nie chce się sama zainstalować w systemie.

Ale bez obaw, można to wykonać ręcznie. Wystarczy pobrać ze strony Microsoftu narzędzie (nazwa pliku - Windows10Upgrade9252.exe) o nazwie Asystent aktualizacji do systemu Windows 10.

Po uruchomieniu program sprawdzi, jaka jest zainstalowana wersja aktualizacji. Jeśli starsza niż 15063, można użyć narzędzia. W kolejnym kroku sprawdzane są komponenty komputera, czy jest możliwa aktualizacja na tej maszynie.

asystent aktualizacji do systemu windows 10

Jeśli wszystko jest ok, klikasz Dalej i następuje pobieranie i instalowanie aktualizacji Creators Update.

ręczna aktualizacja aktualizacji creators update w windows 10

Uwaga! Proces instalacji może potrwać od kilkudziesięciu minut do nawet kilka godzin, w zależności od mocy komputera, także radzę uzbroić się w cierpliwość.

Ale za to po aktualizacji możemy się cieszyć bezpieczniejszym i odświeżonym systemem i nowymi funkcjami, takimi jak Paint 3D, ulepszony Defender, Game Mode, tryb nocny czy nowocześniejsza przeglądarka Edge. Poza tym zmienia się układ panelu Ustawienia.

...