dhosting
pytanie zadane 6 lipca 2017 w Muzyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 23 lipca 2017 przez użytkownika

Tak i są na ten temat przeprowadzone naukowe dowody i badania. Choć powszechnie wiadomo, że muzyka uspokaja i łagodzi obyczaje, to jednak można mieć jej dosyć. 

W historii świata były zdarzenia, gdzie nawet torturowano muzyką. Tak działo się między innymi w roku 1989, gdzie amerykańscy żołnierze doprowadzili w ten sposób do poddania się dyktatora Panamy - Manuela Noriegi, który schronił się w ambasadzie Watykanu. Kilka głośników o dużej mocy i ciągłe puszczanie utworów Van Halen, Guns N' Roses i Led Zeppelin, doprowadziło do poddania się po tygodniu i błagał o wyłączenie muzyki. 

Podobne tortury muzyką stosowano w Guantanamo. Tam w więzieniu przetrzymywano więźniów podejrzanych o terroryzm. Im tez w kółko całymi dniami puszczano wciąż te same utwory, a wówczas przyznawali się do wszystkiego o co ich oskarżano. Słuchali oni różnej muzyki od death metalu po piosenki z dziecięcych bajek. 

Znane są też przypadki pozbywania się z parków miejskich pijaków i przestępców, puszczając w tych miejscach muzykę klasyczną. 

...