pytanie zadane 4 lipca 2017 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 4 lipca 2017 przez użytkownika

Przysiady to ćwiczenia chyba wszystkim powszechnie znane. Każdy wie jak wygląda to ćwiczenie i potrafi je wykonać. Natomiast czy na pewno dobrze je wykonujemy? czy dobrze uczymy innych czy inni uczą nas jak je zrobić? Przeczytajcie poniżej jak powinien wyglądać prawidłowy przysiad. 

Warto wiedzieć, że prawidłowo wykonany przysiad wzmacnia mięśnie nóg, mięśnie pośladkowe oraz mięśnie brzucha. Angażuje on w pracę całe nasze ciało. Przed wykonaniem przysiady, należy ściągnąć łopatki do siebie i nieco na dół, napiąć pośladki, kolana skierować lekko na zewnątrz i napiąć brzuch. Dopiero od takiej wyjściowej postawy można powoli zniżać się, przy czym ciężar ciała wbijamy w pięty. Kolana w całym tym ćwiczeniu zawsze lekko wychodzą na zewnątrz, a nie do siebie. Plecy muszą być proste. 

To jak nisko zejdziecie, zależy już od Was. Możecie być tak rozciągnięci, że od razu dotkniecie pośladkami podłogi (pełny przysiad), możecie zatrzymać pośladki na wysokości kolan (półprzysiad). Wszystko zależy od Twoich własnych możliwości. Podobnie jak powoli schodziliśmy na dół, tak samo powoli wstajemy . plecy cały czas muszą być proste, a mięśnie napięte. 

...