pytanie zadane 3 lipca 2017 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 4 lipca 2017 przez użytkownika

Mając dom, ogródek za nim jest, powiedziałabym czymś normalnym, ponieważ zazwyczaj wiemy co będziemy w nim mieć i gdzie to będzie rosło. Natomiast coraz częściej budując dom mamy go również przed domem. Taki przed domowy ogródek ma za zadanie szczególnie przyciągać uwagę i zachęcać gości do odwiedzin, ma również pięknie wyglądać. 

Często mając dom, mamy też samochód. Wykonując więc ogródek przed domem musimy uwzględnić miejsce na podjazd dla auta, wiatę czy chodnik prowadzący do domu, albo garaż. Dobrze jest pamiętać o tym, żeby goście też mieli gdzie ustawiać. Ścieżka do domu musi znajdować się z przodu i w ogródku przed domem musi ona być oświetlona i dobrze widoczna, zwłaszcza po zmierzchu. Najlepsza będzie ścieżka brukowana z niskimi lampkami działającymi na baterie słoneczne. 

W ogródku przed domem, czyli w tzw. przedogródku powinny znajdować się rośliny i drzewa, a nie tylko sama trawa. Tu najlepiej postawić na te zimnozielone, ponieważ będą one wyglądały ładnie przez cały rok. Przed wejściem, czyli przed wejściowymi drzwiami dobrze jak też stoją donice z kwiatami albo piękna ozdobna lampa. 

...