lh
pytanie zadane 3 lipca 2017 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 4 lipca 2017 przez użytkownika

Na świecie jest nas coraz więcej, a w związku z tym jest również na nim więcej śmieci. Wysypiska, aż pękają w szwach i nie długo nie będzie co z nimi robić. Dlatego też powstał wszechobecny recykling, gdzie śmieci mogą dostać drugie życie i przestać być po prostu śmieciami. Zadbać o to, żeby śmieci było mniej możemy już we własnym domu, w taki sposób, że chociażby będziemy je segregować

By jeszcze bardziej zmniejszyć objętość wytwarzanych przez nas śmieci, możemy zwrócić uwagę na nasze zakupy i robić je z głową. To pomoże w zaoszczędzeniu na śmieciach, a tym samym na pieniądzach. Dobrze jest nie kupować, tego co nam nie jest potrzebne. Przed wyjściem na zakupy zrób listę i kup tylko to co potrzebujesz. Prócz tego kieruj się zasadą, żeby nie kupować pakowanych rzeczy. Jak już musisz kupić coś pakowanego to wybieraj szklane lub papierowe opakowania, ale nie plastik. W sklepie masz prawo, by kupione produkty sprzedawca zapakował w Twoje własne pudełko wielorazowego użytku, przyniesione z domu. Zakupy pakuj do szmacianej torby, która też wytrzyma więcej niż nie jedna reklamówka. 

Ekologii nie sprzyjają przedmioty jednorazowego użytku, jedzenie pakowane na sztuki np. parówki czy też mięso na tackach. 

Są też takie rzeczy, które nie służą do jedzenia, ale zajmują miejsce w naszym domu. Mowa tu o np. książkach czy płytach, które raz użyjemy (lub wcale) i leżą. Takie rzeczy warto wypożyczać. 

Tak więc segregujmy odpady w domu. By ograniczyć ich rozmiar, takie śmieci jak butelki czy puszki można dodatkowo zgniatać lub zrobić to za pomocą profesjonalnej, domowej zgniatarki do śmieci. Równie dobrze z kartonowych pudełek czy plastikowych butelek można coś zrobić i wykorzystać je ponownie, zamiast je wyrzucać. odpady organiczne natomiast możemy bez problemu kompostować

...