pytanie zadane 28 czerwca 2017 w Dom i ogród przez użytkownika Gość
I żeby nie było słychać tego szurania.

1 odpowiedź

odpowiedź 28 czerwca 2017 przez użytkownika

Szuranie przesuwanego stołu może być bardzo uciążliwe, głównie ze względu na ten hałas. Poza tym częste przesuwanie czy to stolika czy krzesła może też rysować podłogę. Z pomocą mogą przyjść filcowe podkładki, ale te mają często tendencję do odklejania się czy zsuwania. Dlatego też, dziś pokażę Wam jak można zrobić własne filcowe podkładki. Nie sugerujcie się kolorami, gdyż ja robiłam podkładki do stolika w dziecięcym pokoju, natomiast Wy możecie wykonać podobne do salonu czy kuchni. 

Na początku zmierzyłam szerokość nóg od stolika. U mnie wynosiły one 5 cm. Tak więc na kartonowej sztywnej kartce narysowałam kwadrat 5 x 5 cm, a następnie od niego prostokąty o długości 8 cm. Powstało mi coś na kształt krzyża. Potem szablon wycięłam, przyłożyłam na kolorowym filcu, odrysowałam i wycięłam. Górne części każdego z prostokątów wycięłam nadając im kształt kolejno: serca, chmurek, trawy oraz półokręgu. 

filcowe podkładki

Teraz z innych kolorów filcu wycięłam paski o szerokości około 2 cm i długości około 20 cm, tak by oplatały one nogę stołu dookoła. Wycięłam również elementy: kwiatka, kropki, chmurki i gwiazdki dla ozdoby. Będą one służyły jako zapięcia podkładek. Na końce paseczków nakleiłam za pomocą kleju na gorąco rzepy i wycięte elementy. 

zapięcia z filcu

Następnie pod nogę stolika podłożyłam wybraną podkładkę i zawiązałam dookoła tasiemkę. Całość zapięłam na rzep. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogę łatwo zdjąć podkładki i je np. wyprać lub zmienić paseczki i mieć zupełnie inny wzór. 

filcowe podkładki pod nogi stołu

podkładki pod nogi stołu

komentarz 25 lutego 2020 przez użytkownika Gość
ładne one, ale jak ktoś ma dzieci to nóżki stołu zostaną rozebrane :D
...