pytanie zadane 28 czerwca 2017 w Różne przez użytkownika Gość

3 odpowiedzi

odpowiedź 28 czerwca 2017 przez użytkownika

Z pieluch jednorazowych można zrobić wiele ciekawych rzeczy. Poniżej pokażę Wam kilka propozycji.

Motor z pieluch

Na motor zużyłam około jednej paczki pieluch Dada (1 opakowanie = 54 sztuki). Nie pamiętam już czy całe czy nie, ale coś około. Na początek w misce (może tez być tortownica) układałam pieluszki na kształt koła

pampersy w misce

W środku koła również układamy tak pieluchy. Na koniec, gdy już mamy całe koło, zakładamy gumkę recepturkę, by całość nam się trzymała. Po wyjęciu koła z miski dodatkowo w miejscu gumki zawiązujemy wstążkę lub tasiemkę. Będzie ona wzmacniać konstrukcję koła oraz doda estetyki. Takich kół potrzebujemy 3 sztuki, najlepiej, żeby były w takim samym rozmiarze. 

koło z pieluch

Teraz  w pierwszym kole, które będzie z przodu, przewlekamy tetrową pieluszkę lub kocyk zwinięty w rulonik. Zawiązujemy oba jego końce na górze koła za pomocą gumki recepturki lub wstążki.

motor z pampersów

Jak widać końce pieluszek będą służyły za ster. By tak nie wisiały, zaginamy je na pół i na każdy z końców nakładamy skarpetkę. Dzięki temu ster będzie sztywniejszy. Dodatkowo pomiędzy ster, a koło wkładamy jeszcze butelkę lub kubeczek do picia, który da efekt lampy przy motorze. Będzie on widoczny na poniższych zdjęciach.

ster motoru z pieluch

Teraz zajmiemy się dwoma kołami, które będą z tyłu. Przez ich środek przewlekamy szeroką wstążkę i zawiązujemy na kokardkę z tyłu. Wzmocni to nasz motorek i doda estetyki. 

koła motoru z pieluch

Następnie kolejną tetrową pieluszką lub kocykiem, przewlekamy koła z tyłu oraz koło z przodu, tak by połączyć elementy w całość. Związujemy końce pieluszki na supeł i chowamy go wewnątrz przedniego koła motoru, by nie było widać supełka. Pod koniec układamy z jednej pieluszki siodełko naszego motoru, które dodatkowo nakrywamy trzecią pieluszką tetrową lub trójkątną chusteczką, którą później można założyć dziecku na szyję. Na siodełku można posadzić np. misia, ale ja zrobiłam dwa ludziki z pampersów, a sposób ich zrobienia przedstawię Wam poniżej. Dodatkowo dołożyłam jeszcze grzechotkę zabawkę. Cały motor z pampersów prezentuje się tak:

motor z pampersów

motor z pieluszek

Całość możemy zapakować w celofan i ładnie zawiązać wstążką. 

odpowiedź 28 czerwca 2017 przez użytkownika

Ludziki z pieluch

Ludziki z pieluszek jednorazowych robi się bardzo szybko. Już Wam piszę jak. A więc, pieluszkę rozkładamy i wywijamy na lewą stronę, czyli na stronę wewnętrzną. Zwijamy ją w rulonik. Następnie na końce zakładamy po jednej skarpetce niemowlęcej. Jedna z nich pełni funkcję ubranka, a druga czapeczki. Należy pamiętać o miejscu na oczy. Oczy wycinamy z samoprzylepnego papieru lub możemy kupić gotowe ruchome oczy i je nakleić. Na czapeczce dodatkowo zawiązujemy kokardkę. Ludziki z pieluszek gotowe. 

ludziki z pampersów

Takie ludziki można ładnie ułożyć z pudełku ozdobnym na flanelowej pieluszce lub kocyku i podarować jako miły prezent dla nowo narodzonego dziecka. 

odpowiedź 11 września 2017 przez użytkownika

Sowa z pieluch

Dziś pokażę Wam co jeszcze można zrobić z pieluch jednorazowych. Zrobiłam sowę, która może być doskonałym prezentem dla dziecka, które jeszcze nosi pieluszki lub dla nowo narodzonego dziecka. 

Tak samo jak w przypadku motoru, zwijamy z pampersów 3 koła. Dwa mniejsze i jedno większe. Mniejsze to oczy, zaś większe to tułów sowy. 

zwijanie pieluch pampersów

zwinięte pieluszki

Teraz całość, by się trzymała związujemy gumką recepturką, a następnie ozdobną wstążką. Z filcu wycinamy koła tworząc oczy. Elementy oczu sklejamy klejem na gorąco, zaś do pieluszek przytwierdzamy je za pomocą taśmy dwustronnej. Z filcu wycinamy również dziób sowy i wkładamy jego dwa rogi między pieluszki. 

oczy z filcu

Teraz pieluszkę tetrową zwijamy w rulonik i zakładamy na głowę sowy, tak by wisiała z boku tworząc skrzydła. Dookoła szyi wiążemy szeroką wstążkę do ozdoby, ale można też założyć sowie śliniak. Ze skarpetek robimy uszy i nogi sowy. Gotowa sowa z pieluch prezentuje się tak:

sowa z pampersów

pieluszkowa sowa

...