seohost
pytanie zadane 27 czerwca 2017 w Turystyka przez użytkownika
Jak zachować pamiątkę z wakacji na dłuższy czas? Jak przechowywać np. muszelki zebrane na plaży?

1 odpowiedź

odpowiedź 27 czerwca 2017 przez użytkownika

Choć wakacje dopiero się zaczęły, ja już spieszę do Was z poradą jak zatrzymać, przechowywać pamiątki z nich. Często jeździmy na wakacyjny wypoczynek na plażę i tam, jak uda nam się znaleźć ciekawą muszelkę, to ją zbieramy na pamiątkę. Takie pamiątki często kładziemy na półkę, natomiast podczas domowych porządków ciężko jest te miejsca dokładnie oczyścić z kurzu, a czasem bywa tak, że muszelka nam spadnie i się połamie. Tak więc mam dla Was nieco inny sposób ich przechowywania. 

Nazbieram podczas letnich wakacji muszelki, kamyczki, ale również troszkę piasku z plaży. Z polskiej plaży można bez problemu go zabierać, natomiast za granicą w wielu państwach jest to zakazane.

Tak więc do wysokiej butelki lub ozdobnego słoika wsypałam przywieziony piasek, a na jego wierzchu ułożyłam muszelki oraz drobne kamyczki. Na butelkę nakleiłam również naklejkę z nazwą miejscowości, z której dana pamiątka pochodzi. Jak zrobić własne naklejki? 

piasek muszelki i kamyczki z plaży

piasek z plaży w butelce

I już pamiątka gotowa. Moim zdaniem jest ona również świetną dekoracją pokoju i miłym wspomnieniem czasu wakacyjnego. 

piasek w butelce

Uwaga! W krajach zachodnich (jak Włochy czy Francja), jest absolutny zakaz zabierania z plaży piasku. Także jeśli nie chcesz dostać solidnego mandatu na wakacjach, lepiej zapoznaj się z obowiązującymi przepisami w danym kraju. W Polsce póki co nie ma takiego zakazu, a nawet wręcz odwrotnie.

...