seohost
pytanie zadane 24 czerwca 2017 w Nauka i technika przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 25 czerwca 2017 przez użytkownika

By maksymalnie wykorzystać czas przeznaczony na naukę musisz trzymać się pewnych reguł. Najlepiej jest wyznaczyć sobie stały czas oraz miejsce na naukę. Zadbaj, by w pomieszczeniu, w którym się uczysz nie panował zgiełk i hałas. Jeśli tak jest np. w godzinach wieczornych, staraj się uczyć rano lub po południu. 

Podziel czas przeznaczony na naukę, na krótsze okresy. Nie spędzaj całej nocy z nosem książce. Może spróbuj uczyć się wspólnie z koleżanką/kolegą, a może z rodzicem; to ułatwia zrozumienie i zapamiętanie problemu. Jeśli dalej masz problem z jakimś zagadnieniem, sięgnij do przystępniejszego źródła wiedzy. Często mogą też pomóc filmy i ilustracje, które pomogą lepiej zrozumieć abstrakcyjne pojęcia. 

Wiadomości, które musisz przyswoić jak np. daty czy wydarzenia historyczne, spróbuj połączyć z konkretnymi osobami, wielkimi odkryciami naukowymi. By wczuć się w atmosferę danej epoki możesz np. przeczytać o tym książkę lub obejrzeć film. 

W trakcie czytania większego tekstu rób sobie notatki, by wiedzieć o co chodzi i więcej zapamiętać. Robiąc notatki każdą myśl zapisuj na oddzielnej stronie. Streść ją swoimi słowami i zaznacz do którego miejsca w książce odnosi się ona. Dobrze jeśli każda kartka będzie posiadał nagłówek. 

...