seohost
pytanie zadane 23 maja 2017 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 23 maja 2017 przez użytkownika

Małe dzieci lubią wiele rzeczy przekładać, wkładać, wyjmować, przelewać, nalewać, wylewać, sypać itd. Ponieważ ja jestem zwolenniczką zrobienia czegoś z niczego, postanowiłam zrobić kartonowe pudełka, które posłużą jako Matrioszki. Oczywiście jeśli nie macie ochoty takich robić, to możecie kupić gotowe. 

Robiąc je miałam cichą nadzieję, że moje dziecko będzie w nich chowało np. zabawki, a ja ustawię je jedno na drugim i w pokoju będzie ład i porządek. Oczywiście było zupełnie inaczej.... Dziecko bawiło się po prostu wkładając jeden karton w drugi i wyjmowało je po kolei i tak w kółko....

Pudełka wykonałam za pomocą starych kartonów od pieluch jednorazowych. Zrobiłam różne ich rozmiary. Najmniejsze miało boki o długości 7x7 cm, potem 10x10 cm, 15x15 cm, 20x20 cm i 25x25 cm. Wycięłam z nich coś na kształt krzyża, a potem boki skleiłam ze sobą za pomocą kleju na gorąco (ale można też skleić je taśmą).  

pudełka w kształcie krzyża

Trzeba pamiętać o tym, by nie skleić zamknięcia, przez które dziecko może coś wkładać lub wyjmować kartoniki. Sklejając pamiętałam też o tym, by kolorowa strona była wewnątrz, a szara/biała na zewnątrz. Dzięki temu dziecko może również dowolnie ozdabiać kartonowe pudełka. Poza tym może ustawiać wieżę, stawiać jedno obok drugiego, szeregować je wg wielkości czy właśnie chować jedno w drugie jak matrioszki-lalki. 

pudełka z kartonów

wieża z pudełek

pudełka matrioszki

kartonowe pudełko

...