seohost
pytanie zadane 14 maja 2017 w Motoryzacja przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 14 maja 2017 przez użytkownika

Pierwszy samochód z silnikiem spalinowym wynalazł Niemiec Carl Benz. Miało to miejsce w 1885 roku. Samochód, który wynalazł Benz posiadał 3 koła i bardziej podobny był do roweru.

Carl Benz pochodził z Niemiec i był inżynierem i pionierem motoryzacji. Samochód spalinowy stworzony przez niego osiągał prędkość 16 km/h. W 1886 roku opatentował on swój wynalazek. 

samochód stworzony przez Benza

Wcześniej produkowano samochody wyłącznie z napędem parowym. Natomiast jeśli chodzi o pierwszy czterokołowy samochód spalinowy to wybudowali go wspólnie Gottlieb Daimler i Wilhelm Maybach w 1886 roku. Daimler oraz Maybach byli również inżynierami i konstruktorami oraz przemysłowcami. Obaj panowie stworzyli samochód znanej do dziś i cenionej marki Mercedes. 


Za pierwszy pojazd drogowy uznaje się parowy traktor, który wybudowano w 1769 roku. Był to prototyp samochodu. Jego twórcą był Francuz Nicolas Cugnot - inżynier wojskowy. 

W latach 1908-1927 Amerykanin Henry Ford sprzedał ponad 15 milionów samochodów. Budując T Fordy lub Tin Lizzie używał on taśmy produkcyjnej w założonej przez siebie firmie Ford Motor Company. 

samochód forda

komentarz 14 maja 2020 przez użytkownika anonimowy
Daimler, Benz, Maybach to marki motoryzacyjne które przetrwały do dzis. Niemcy to jednak mieli i.maja smykałkę do robienia samochodów.
...