pytanie zadane 4 maja 2017 w Turystyka przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 4 maja 2017 przez użytkownika

Ekologiczne wioski turystyczne powstały dzięki firmie Sporthuis Centrum Recreative NY z Holandii. Są one udoskonalonym wariantem hoteli wypoczynkowych. Noszą one nazwę Center Pracs. 

Wioski turystyczne to połączenie obiektów komercyjnych ze środowiskiem naturalnym, są atrakcyjnym miejscem, oazą ekologiczną, gdzie turyści mogą cieszyć się spokojem, naturą i ciszą. Celem założycieli była całoroczna obsługa gości wszelakich, nawet tych przyjeżdżających tylko na weekendy lub w sezonie zimowym. 

Koncepcja ekologicznych wiosek pasuje przede wszystkim, tym, którzy cenią naturę, ciszę i spokój. Wioska składa się z centralnego budynku z przezroczysta kopułą, którą otwiera się przy ładnej pogodzie. Pod nią znajduje się basen z tropikalną roślinnością, korty różnego rodzaju, trawniki, tereny spacerowe, pola do różnych gier, jezioro z rybami, ścieżki rowerowe czy teren do jazdy konnej. Niedaleko znajdują się hotele, salony kosmetyczne, domy letniskowe, sklepy, restauracje i bary. 

Kryterium w utworzeniu takiego miejsca jest dbałość o naturę. Dlatego wioski buduje się w miejscach zalesionych, gdzie sztucznie tworzy się jeziora i rzeki. 

...