Komora bezechowa inaczej komora bezodbiciowa to miejsce gdzie nic nie słychać, panuje tam wyłącznie cisza. Komora pochłania 99,99% dźwięków. Komora taka została ona wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Można z niej skorzystać będąc w USA w Minneapolis oraz w Polsce w Krakowie.

Komora bezodbiciowa zbudowana została tak, aby do środka nie docierały żadne dźwięki, nawet te, które wydajemy my sami. Jej ściany, sufit i podłoga są wyposażone w specjalny materiał, który pochłania energię elektromagnetyczną. Materiał ten stanowią ostre kliny wykonane z wełny mineralnej, waty szklanej lub pianki akustycznej. Nasze dźwięki w takiej komorze rozpraszają się na ścianach o specjalnej budowie. Po kilku minutach w takiej komorze na pewno poczujemy się dziwnie, bo nie jesteśmy do tak kompletnej ciszy przyzwyczajeni, nasz mózg nie jest do tego przystosowany. Jeśli dłużej będziemy przebywać w niej mogą wystąpić u nas halucynacje i kłopoty z błędnikiem. Rekord jaki pobito będąc w tym miejscu jednym ciągiem to 45 minut.
Komory takie służą do badań akustycznych, do pomiaru dźwięków generowanych przez różne urządzenia i przedmioty oraz do testowania sprzętu audio czy do badań psychoakustycznych (fizjologia słuchu). Podobne do komory bezechowej pomieszczenia możemy nazwać studia nagrań, w których nagrywa się np. piosenki czy podkłady do filmów/bajek. Amatorskim wykonaniem takiej komory jest wyklejenie ścian danego pomieszczenia tekturowymi wytłaczankami od jajek.