pytanie zadane 27 kwietnia 2017 w Gry przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 27 kwietnia 2017 przez użytkownika

Neurogrę stworzył Polak Olaf Furmanek. Gra ta ma na celu pomoc trenować i rozwijać nasz mózg. 

Obserwując swoją córkę, która potrafiła przez cały czas grać na telefonie, postanowił on stworzyć grę, która dostarczałaby rozrywki, a jednocześnie czegoś uczyła, rozwijała. Tak właśnie narodziła się pomysł stworzenia Neurogry. Pomogli mu w tym naukowcy z uczelni oraz psycholog. Zebrał on tych ludzi, po to by stworzyć grę opartą na naukowych podstawach, a nie kolejną grę podobną do tych wszystkich. 

Pomysłodawca twierdzi, że Neurogra jest przeznaczona dla dla osób mających problemy z koncentracją, pamięcią i refleksem. Z badań jakie przeprowadził on z naukowcami w tym celu, wynika, że średnio zdolności neurologiczne u badanych poprawiły się o 30%. 

By taką poprawę zaobserwować u siebie, należy przeprowadzić 3 treningi w tygodniu z grą, gdzie każdy z nich ma trwać około 15-20 minut. Autorzy zaznaczają również, że sama gra nie jest lekiem na wszystko i wpływ na nasz końcowy wynik ma też nasz ogólny styl życia. Z Neurogry, która działa od 2013 roku korzysta już ponad 50 000 użytkowników.

Jeśli chodzi o wygląd gry to jest ona w takiej surowej wersji celowo, ponieważ ma nie rozpraszać użytkownika na czymkolwiek innym, tylko skupiać uwagę na wykonywaniu czynności w grze. 

...