pytanie zadane 27 kwietnia 2017 w Fauna i flora przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 27 kwietnia 2017 przez użytkownika

Oxytree jest drzewem pochłaniającym 10 razy więcej dwutlenku węgla niż zwykłe drzewa. Oxtree rośnie do wysokości 16 metrów (po 6 latach) i 35 cm średnicy pnia oraz o koronie mającej ponad 10 metrów szerokości. Takich wymiarów drzewo nadaje się do ścięcia, a w jego miejscu z pnia wyrośnie nowe, które to ścina się znów po 4 latach. Z drzew tych uzyskuje się wysokiej jakości drewno. Pierwsze plantacje Oxytree pojawiły się już nawet w Polsce. 

Drzewo to jest połączeniem dwóch odmian drzew Paulowiny: Elegant i Forunei. Należy do drzew uniwersalnych i najszybciej na świecie rosnących. Najlepsza temperatura do wzrostu Oxytree to -25oC - +45oC. 

Drewno z Oxytree wykorzystywane będzie w meblarstwie, budowlance i jako biomasa. Zastosowanie jest dość szerokie, ponieważ drewno to jest trwałe, nie wypacza się, nie kurczy się i jest odporne na deformacje. Jest czyste, gładkie. Drewno zajmuje 70% drzewa, a 30% to liście, gałęzie i kwiaty oraz owoce. Te 30% może być wykorzystane np. na biomasę albo paszę dla zwierząt. Oxytree kwitnie raz w roku mając wówczas biało-fioletowe kwiaty. Z nich można zrobić miód, który jest jasny, aromatyczny. Poniżej możecie obejrzeć film z plantacji Oxytree:

...