pytanie zadane 26 kwietnia 2017 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 26 kwietnia 2017 przez użytkownika

Stres jest ogólnie nie lubiany przez większość ludzi, choć czasem może działać na nas pozytywnie i mobilizująco. Więcej na ten temat przeczytacie we wpisie: czym jest stres?

Natomiast jeśli chodzi na sposoby radzenia sobie z nim to może to być zastosowanie pozytywnego myślenia. Zazwyczaj dzieje się tak, że ponad 86% sytuacji, których się obawiamy, w ogóle się nie zdarzają. Dlatego też nie warto zaprzątać sobie nimi głowy zawczasu. Jeśli mamy jakieś skomplikowane sytuacje w życiu, to często zdarza się tak, że rozwiązują się one same. Mając górę rzeczy do zrobienia i goniące terminy najpierw zrób sobie plan zadań i wykonuj je krok po kroku, ważniejsze na początku, mniej ważne później. Wykonuj najlepiej jak możesz to na ile jest możliwe jest wykonanie zadań. W danej jednostce czasu i tak nie jesteśmy w stanie zrobić więcej. 

Jeśli uważasz, że to co najlepsze przydarza się wszystkim innym, ale nie Tobie, staraj się odwracać kota ogonem. Pamiętaj, że oni nie są doskonali, ani my nie musimy tacy być. Nie przejmuj się nimi, ale zastanów się czy dana porażka przyniosła jakieś efekty, czy czegoś się nauczyłeś. 

Możesz również spróbować przeprowadzić gimnastykę przeciwstresową.

...