seohost
pytanie zadane 23 kwietnia 2017 w Multimedia/RTV przez użytkownika anonimowy
Mam kilka starych telefonów komórkowych w domu. Część z nich nie działa, a te które działają są mało warte. Gdzie mógłbym je oddać bo mi zawalają w szafkach?

Słyszałem też że można oddać zużyte telefony na jakieś fundacje, ale nie znam szczegółów?

1 odpowiedź

odpowiedź 27 kwietnia 2017 przez użytkownika

Telefony komórkowe w dzisiejszych czasach zmieniamy dość często, ponieważ pojawiają się w nich nowe, lepsze funkcje, obudowy albo operatorzy kuszą nas super ofertami. Z jakiegokolwiek powodu nie zmienialibyśmy telefonu, to problem wciąż pozostaje ten sam. Co zrobić ze starym, którego nie będziemy już używać?

Po pierwsze możemy go sprzedać, jeśli wszystko w nim działa i jest w porządku. Po drugie możemy też trzymać go na wszelki wypadek, gdyby ten nowy się zepsuł i czas oczekiwania na naprawę byłby wydłużony. Swoją drogą ja tak właśnie robię, że mam zawsze jeden starszy telefon, który leży w szufladzie i czeka w razie potrzeby. Po trzecie można dowiedzieć się, czy w waszej miejscowości nie jest organizowana zbiórka zużytych komórek czy sprzętu elektronicznego przez firmę recyklingową, która zajmie się ich utylizacją. Jest też jeszcze jedno wyjście.

Zużyte telefony komórkowe możecie przekazać Fundacji, która następnie odda je do firmy recyklingowej i w zamian otrzyma pieniądze na rozwijanie swojej działalności. Jedną z takich organizacji jest Fundacja Świętego Mikołaja. Wystarczy zebrać stare telefony, włożyć je do koperty i wysłać na adres Fundacji. Jeżeli mieszkasz w Warszawie, to telefony możesz dostarczyć osobiście. 

Wybierając tą opcję pomagasz na dwa sposoby: 

- pomagasz podopiecznym Fundacji spełniać marzenia i realizować założone plany, szczególnie te, które wymagają nakładów finansowych,

- chronisz środowisko, ponieważ zużytych telefonów i sprzętu elektronicznego nie wolno wyrzucać do kosza. 

Oddając zużytą komórkę na rzecz Fundacji, ale nie tylko pamiętaj, aby wcześniej wyjąć z niej kartę (karty) SIM oraz usunąć zawartość, która zapisana jest w pamięci telefonu! 

komentarz 17 marca 2019 przez użytkownika anonimowy

Ostatnio sporo szkół organizuje konkursy i zbiórki starych telefonów, smartfonów na Dzień Ziemii 2019.

Więcej do poczytania - http://ekophone.pl/konkurs-ekophone/

...