dhosting
w Informatyka przez użytkownika

Chciałbym kupić małe urządzenie wielofunkcyjne do domu. Musi być laserowe (żeby mi nie wysychało) do tego opcja skanowania i kserowania. Dodatkowo powinno mieć połączenie wifi z komputerem, aby wszystkie komputery w domu mogły z niej drukować i nie chce się bawić w kable. Do tego ważne, żeby urządzenie było małe bo nie mam za wiele miejsca na biurku. Co możecie polecić?

1 odpowiedź

przez użytkownika

Jeśli chodzi o Twoje kryteria, spełnia ją laserowe urządzenie wielofunkcyjne RICOH SP 150SUw

urządzenie wielofunkcyjne RICOH SP 150SUw

Urządzenie posiada funkcje:

- drukarki (laser, monochromatyczna)
- skanera (kolorowy)
- ksero (mono)

Poza możliwością podpięcia drukarki do komputera przez port USB, można również to zrobić bezprzewodowo poprzez sieć WiFi. Dzięki czemu będziesz mógł drukować i skanować na urządzeniu z dowolnego komputera, laptopa czy smartfona podłączonego co domowej sieci WiFi, w której jednocześnie będzie działać ta drukarka.

Widok urządzenia z każdej strony:

ricoh sp150suwdrukarka ricoh sp 150suw bokricoh sp 150suw bok drukarkitył urządzenia ricoh sp150suwInną ciekawą rzeczą jest niewielki rozmiar urządzenia - 350 x 275 x 137 mm (szerokość x głębokość x wysokość), co jak na drukarkę w technologii laserowej wraz ze skanerem jest niezłym osiągnięciem firmy RICOH. Nie wiem, czy czasem nie jest to najmniejsze urządzenie wielofunkcyjne na rynku.

Tak wygląda przy laptopie (15,6 cala)

rozmiar ricoh sp150suw przy laptopie

Sama drukarka, jako że jest laserowa dość szybko drukuje. A mianowicie do 22 strony na minutę (przy max. rozdzielczości 1200 x 600 dpi). Istnieje możliwość druku stron w rozmiarach A4, A5, B6, A6 i koperty Letter, Legal, Executive i innych niestandardowych rozmiarach. Jeśli chodzi o grubość papieru drukarka obsługuje od 70 do 105 g/m2.

Skanowanie natomiast, odbywa się poprzez specjalne oprogramowanie dołączone do drukarki. Jest możliwość zeskanowania do formatów JPG, TIFF i PDF.

skaner w ricoh sp 150suw

Kaseta z tonerem starcza na ok. 1500 stron (w trybie oszczędzania toneru). Sam oryginalny toner kosztuje ok. 80 zł, więc przy oszczędnym drukowaniu wychodzi 5 gorszy za zadrukowaną stronę, także bardzo tanio.

Uważam że jest to ciekawe urządzenie, jeśli chodzi o potrzeby domowe.

...