pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w Książki przez użytkownika Gość
Witam. Szukam książki, która jest trudno dostępna, chyba miała mały nakład lub zbyt szybko się rozeszła. Gdzie polecacie szukać w internecie, abym mógł kupić taką książkę?

1 odpowiedź

odpowiedź 18 kwietnia 2017 przez użytkownika

Rzeczywiście, trudności w kupieniu książek mających niski nakład, mogą się zdarzyć. W szukaniu takiej książki proponuję rozpocząć od przeszukania Allegro oraz najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych (OLX, gratka, itp.). Jeśli akurat nie ma interesującej Cie książki, należy na bieżąco obserwować odpowiednie kategorie, może akurat ktoś wystawi na sprzedaż daną książkę.

Jeśli to nie pomoże, warto wpisać w wyszukiwarkę google tytuł książki i autora i poszukać w wynikach wyszukiwania. Duże prawdopodobieństwo, że jakiś antykwariat posiadający stronę www, będzie miał w ofercie książkę której szukasz.

Ciekawym sposobem jest również skorzystanie z pomocy społeczności, najpopularniejszego polskiego portalu miłośników książek - lubimyczytac.pl

Szukasz unikalną książkę której potrzebujesz w wyszukiwarce portalu i wchodzisz w jej opis. Użytkownicy Lubimyczytac.pl, którzy posiadają konta w portalu, mają możliwość dodawania książek do swoich wirtualnych półek. Aby zobaczyć kto ma akurat tą książkę na swojej półce należy kliknąć w pokaż wszystkie

lubimyczytac.pl pokaz wszystkie półki książek

Wyświetli się pełna lista półek. Przy pozycji Posiadam widnieje liczba użytkowników, którzy posiadają daną książkę. 

półki posiadam książkę w lubimyczytac

Po kliknięciu otrzymasz listę użytkowników, do których możesz wysłać wiadomość z prośbą o możliwość odsprzedaży książki której szukasz.

...