pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez użytkownika

Ściany włączników czy gniazdek elektrycznych często się brudzą, gdy je włączamy lub wyłączamy. Dlatego jeśli chcemy temu zapobiec lub przykryć brudną już ścianę w tym miejscu, można właśnie to zrobić za pomocą naklejki. Taką naklejkę możecie wykonać samodzielnie w bardzo prosty sposób. 

Na kartce technicznej narysujcie kwadrat o wymiarach Waszego kontaktu. Teraz od każdego boku narysowanego kwadratu odmierzcie po 4 cm i narysujcie większy kwadrat. W jednym z rogów narysujcie ozdobny wzór (w moim przypadku są to 3 liście), a pozostałe rogi zaokrąglijcie. Teraz wytnijcie wszystko dokładnie po liniach oraz środek szablonu. Wzór odrysujcie na filcu odpowiedniego koloru, a potem go wytnijcie. Jeśli robicie ozdobę na jednym z rogów pamiętajcie, by szablon odrysowywać w lustrzanym odbiciu. 

wzór szablonu na naklejkę na ścianę

naklejka z filcu na włącznik gniazdko

Tak przygotowaną naklejkę przyklejamy fragmentami dookoła włącznika za pomocą kleju na gorąco lub dwustronnej taśmy. 

osłonka na gniazdko kontakt

komentarz 25 lutego 2020 przez użytkownika Gość
Dobre to, bo niestety ale przy włącznikach żarówek wokół farba się po jakimś czasie brudzi od paluchów. Niestety przy kliknięciu przełącznika zawsze dotknie sie lekko ściany. A już najbardziej przy wł. od łazienki, gdzie właśnie sie idzie umyć brudne ręce.
komentarz 7 grudnia 2020 przez użytkownika Gość
Widzialam cos takiego do kupienia w sklepie juz gotowe.
...