seohost
pytanie zadane 10 kwietnia 2017 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 11 kwietnia 2017 przez użytkownika

Można, ale tylko czasami. Obecnie się już od tego odchodzi i rękę podaje się zwyczajnie, jak na przywitanie. Należy oczywiście pamiętać o tym, że to pani pierwsza powinna wyciągnąć rękę do pana. 

Jeśli chodzi o całowanie w rękę, to na pewno w taki sposób nie witamy się na ulicy, podczas imprez czy oficjalnych spotkań. Natomiast jeśli już musimy tak robić, to należy pamiętać, że nie dopuszczalne jest całowanie w rękę jednej pani, wtedy gdy towarzyszą jej tez inne panie. Kobietę możemy całować w rękę np. wtedy, gdy spotkanie ma charakter uroczysty (jubileusz, urodziny), ale tylko pod warunkiem, że dana kobieta sobie tego życzy. Można to wyczuć refleksyjnie. Gdy pani podaje panu rękę grzbietem dłoni do góry i lekko wypycha nadgarstek oznacza, że zgadza się na pocałowanie ręki. 

Nie wolno natomiast panom podnosić ręki kobiety do całowania. Jeśli chcemy dłoń pocałować należy się do niej schylić. Natomiast miejscem gdzie ewidentnie nie robi się czegoś takiego jak całowanie kobiet w rękę jest praca.

...