pytanie zadane 4 kwietnia 2017 w Różne przez użytkownika
otagowane ponownie 22 czerwca 2019 przez użytkownika
Poniżej pokażę Wam jak samodzielnie wykonać kartkę na różne okazje. Kartki będą nietypowe i samodzielnie przygotowane.

4 odpowiedzi

odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez użytkownika
edycja 7 sierpnia 2023 przez użytkownika

Pudełko na chrzest zamiast kartki może być bardzo ciekawym i oryginalnym pomysłem na zapakowanie prezentu, zwłaszcza tego pieniężnego. Może to być pomysł na zapakowanie prezentu nie tylko na chrzciny, ale również na urodziny, ślubny prezent czy jako laurka dla bliskiej osoby. 

By wykonać kartonik na prezent należy z technicznego bloku lub brystolu wyciąć dwa szablony wzorów. Jeden będzie to wzór kartonika, a drugi wieczka. Szablony znajdziecie na poniższych zdjęciach. Wymiary spodniego kartoniku wynoszą: 9,5 x 9,5 cm. Zaś wieczka 9,9 x 9,9 cm. 

kwadraty na wzór pudełka do wycięcia

narysowane wieczko na kartce

Wieczko sklejamy w odpowiednich miejscach i odkładamy. Natomiast do wnętrza kartonika wklejamy na środku każdego białego kwadratu, kwadraty w dowolnym kolorze o wymiarach 8 x 8 cm. Tak jak widać to na poniższym zdjęciu. 

wnętrze pudełka kartonika na chrzest

Teraz pora na Waszą inwencję twórczą. Do środka możecie powklejać karteczki z dowolnymi życzeniami, ilustracjami, czymkolwiek chcecie. Z lewej strony każdego kwadratu przyklejcie sznureczki, jeśli chcecie dać w prezencie pieniądze. Zwińcie je w rulonik i owiążcie przyklejoną wcześniej wstążeczką. Na środkowym kwadracie wypiszcie życzenia. Może to wyglądać np. tak:

pudełko okolicznościowe

Całość składamy w pudełeczko, zamykamy wieczkiem i obwiązujemy wstążeczką. Można również dołączyć kartonik np. z imieniem obdarowywanej osoby. 

pudełko okolicznościowe

odpowiedź 23 maja 2017 przez użytkownika

Laurka od małego dziecka jest bardzo uroczym podarunkiem. Dziś pokażę Wam jak zrobić laurkę z nawet 2-letnim dzieckiem. Przygotuj:

- kolorową bibułkę,

- klej,

- sztywną kolorową kartkę A4,

- nożyczki.

Bierzemy kolorową bibułkę i pokazujemy dziecku jak rwać ją na małe kawałeczki. My w tym czasie składamy kartkę A4 na pół i przecinamy. Następnie w jednej z połówki wycinamy kształt serca. Kiedy bibułkę mamy już porwaną, to smarujemy klejem kartkę bez serca i prosimy dziecko, by naklejało na nią różnokolorowe kawałki bibułki. 

kolorowa podarta bibułka

laurka

Gdy już to mamy zrobione, naklejamy kartkę z sercem na kartkę z bibułką. Na koniec dziecko lub rodzic z pomocą dziecka może napisać życzenia. Laurka gotowa. 

laurka od małego dziecka

odpowiedź 9 października 2017 przez użytkownika

Kartka na roczek, którą warto zrobić samodzielnie. Będzie podobna do tej kupnej, ale więcej warta ponieważ zrobiliście ją samodzielnie, włożyliście w jej przygotowanie czas i serce. Jej przygotowanie zajmuje dosłownie kilkanaście minut.

kartka na roczek

Ze złotej karbowanej kartki wycięłam prostokąt o wielkości kartki A4, po czym złożyłam go na pół. W środku dokleiłam białą kartkę z życzeniami. Stronę zewnętrzną, a zarazem reprezentacyjną karty ozdobiłam. Na górę nakleiłam złotą kokardkę, poniżej wycięłam białe koło z kartki technicznej, na którą nakleiłam cyfrę 1 (ponieważ okazją był roczek, ale możecie nakleić dowolną cyfrę w zależności od wieku obdarowywanej osoby). W ten sam sposób zrobiłam białe koła z literami z imieniem. By uzyskać efekt 3D, pod białe kółka i litery oraz cyfry nakleiłam malutki kartonik, by one nieco wystawały. Całość możecie kleić na klej na gorąco lub dwustronną taśmę klejącą. 

kartka urodzinowa diy

odpowiedź 27 października 2019 przez użytkownika
edycja 20 grudnia 2021 przez użytkownika

Dziś pokażę Wam jak zrobić prostą kartkę na 18-te urodziny. Na jej bazie możecie zrobić taką samą kartkę na 1, 2, 5, 10 czy 15 urodziny. Ja chciałam, żeby był na mojej kartce motyw świeczek i żeby była prosta w zrobieniu, ale efektowna. I myślę, że cel został osiągnięty. 

Zaczęłam od tego, że kartkę z bloku technicznego złożyłam na pół, a następnie obcięłam dół i jeden bok, by złożona kartka miała wymiary 17 x 12 cm. Takie wymiary były mi potrzebne bo taką miałam kopertę. Po rozłożeniu karta wygląda tak:

składana na pół kartka z boku technicznego

Następnie naszkicowałam sobie ołówkiem świeczki, by były w równych odstępach oraz napis 'Wszystkiego najlepszego'. Całość obrysowałam czarnym mazakiem. Na świeczkach zrobiłam jeszcze wzór półkoli, pasków i kropeczek. 

wzór na urodzinową kartkę

Całość dopełniłam kolorem i domalowałam ogień na świeczkach. 

kartka na 18 diy

Teraz jeszcze do środka włożę kartkę z życzeniami urodzinowymi, włożę ją do zaadresowanej koperty i całość będzie gotowa. 

kartka na 18 urodziny ręcznie robiona

komentarz 12 marca 2022 przez użytkownika Gość

yes ładne yesyesyesyesyesyespodoba mi się

...