pytanie zadane 1 kwietnia 2017 w Programowanie przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 1 kwietnia 2017 przez użytkownika

Blokada HotLink jest często używana przez webmasterów w celu blokady pobierania plików z innych lokalizacji niż własny serwer. W praktyce wygląda to tak, że webmaster umieszcza pliki graficzne, muzykę lub filmy, które przeznaczone są do ścigania z jego własnej strony. Natomiast inna osoba podpina linki bezpośrednie do tych plików na własnym serwerze, bez zgody tego pierwszego. Skutkuje to tym, że właścicielowi źródłowych plików zwiększa się transfer na serwerze, bez zwiększenia oglądalności strony.

Można tego typu praktykom zapobiec stosując blokadę HotLink odnośnie określonych plików.

Wystarczy stworzyć plik .htaccess i umieścić go w katalogu z plikami, które chcesz zabezpieczyć.

RewriteEngine On
RewriteCond %(HTTP_REFERER) !^http://(.+\.)?strona\.pl [NC]
RewriteRule ^.*\.{jpg|mid|mov}$ http://www.strona.pl/hotlink.html [L]

Teraz każdorazowe pobranie pliku z innego serwera, będzie skutkować wyświetleniem podstrony hotlink.html, którą możemy specjalnie stworzyć do tego celu, umieszczając w niej informacje o zakazie używania odnośników na zewnętrznych serwerach.

komentarz 12 lutego 2020 przez użytkownika Gość
Moja firma hostingowa w której mam wykupiony serwer, ma taką opcję że mogę sobie zablokować hotlinkowanie plików czy zdjęć z serwera. Jednym przyciskiem, także nie muszę bawić z blokowaniem tego w htaccessie.
komentarz 14 grudnia 2020 przez użytkownika Gość
Ale Wy kz1 nie macie zablokowanego hotlinkowania obrazkow z tej strony?
komentarz 14 grudnia 2020 przez użytkownika
Nie mamy blokady, można do woli linkować nasze zdjęcia i wklejać je gdziekolwiek w internecie. Jedynym warunkiem jest nieusuwanie naszego znaku wodnego.
...