seohost
pytanie zadane 27 marca 2017 w Filmy i seriale przez użytkownika anonimowy
Wszystkie moje koleżanki uważają, że powinnam go obejrzeć, ale jakoś nie mogę się do niego przekonać. stąd moje pytanie.

1 odpowiedź

odpowiedź 28 marca 2017 przez użytkownika

Film "Przeminęło z wiatrem" opowiada o miłości dwojga osób w czasie trwania wojny secesyjnej. Jedną z osób jest Scarlett O'Harra - córka bogatego plantatora bawełny i to głównie jej losy są ukazane w tym filmie. Film pokazuje różne twarze Scarlett, jej związki z rodziną, z mężczyznami itp. 

Poza tym film ten jest ponadczasowym klasykiem, arcydziełem, które nakręcono w 1939 roku. Autorką książki jest Margaret Mitchell, która zaczęła pisać ją, gdy złamała nogę i żeby jej się nie nudziło mąż kupił jej maszynę do pisania. Książka, zanim pojawiła się w sprzedaży, najpierw przez 10 lat powstawała. Również 10 lat po premierze filmu, zginęła ona pod kołami taksówki w Atlancie, mając 48 lat. 

Do początków nakręcenia filmu doszło, gdy hollywoodzki producent otrzymał list od swojej współpracowniczki w 1936 roku, w którym polecała ona właśnie książkę "Przeminęło z wiatrem", którą skończyła czytać i namawiała do natychmiastowego nakręcenia na jej podstawie filmu. Producent po przeczytaniu nie był jednak początkowo zachwycony ze względu na wysokie koszty produkcji, jakie musiałby ponieść. Natomiast wiadomość, że samą książkę sprzedano w ilości 200 000 egzemplarzy w ciągu miesiąca wzięła górę. Odkupił prawa do jej sfilmowania i tak to się zaczęło. Wybrano głównych aktorów, choć na aktorkę grającą Scarlett czekano 2 lata i zaczęto kręcenie. Podczas produkcji filmu zmieniali się też reżysera i trzy razy. Premiera odbyła się w kinie w Atlancie 15 grudnia 1939 roku, a film trwał 4 godziny! Na premierę przyszło ponad 300 000 widzów, którzy zapłacili za bilet 10 dolarów

Głównymi bohaterami powieści są Retta i Scarlett, a cała akcja toczy się podczas wojny secesyjnej. Film opowiada o ich miłości, rozłąkach, powrotach, o życiu. 

...