pytanie zadane 27 marca 2017 w Kuchnia przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 29 marca 2017 przez użytkownika

McDonald powstał w 1940 roku, a dokładnie 15 maja ówczesnego roku. Obecnie z pewnością nie ma osoby na tym świecie, która nie znałaby restauracji McDonald's. Może za dużo powiedziane, że to restauracja, ale jest to na pewno sieć fast foodów, których łącznie jest  ponad 20 000 na całym świecie, oprócz Antarktydy. 

McDonald logo

McDonald początkowo stanowił jadłodajnię stworzona przez braci Richarda i Maurice'a McDonaldów. Znajdowała się ona w Kalifornii, a dokładnie w San Bernardino. Obecnie w miejscu restauracji znajduje się muzeum Mcdonald's. Bracia McDonald w swojej restauracji nie serwowali dań na porcelanowych talerzach, ale przeistoczyli to miejsce w bar szybkiej obsługi i wprowadzili plastikowe sztućce, tekturowe talerze, a w menu znajdowały się głównie hamburgery, hot dogi, frytki i mleczne koktajle. Choć oferta menu jest ciągle rozbudowywana i dodawane są do niej nowe produkty, to znajdują się w niej również tradycyjne rzeczy towarzyszące restauracji od początku jej istnienia. Warto dodać, że w Downey funkcjonuje do dziś najstarsza restauracja tej sieci, którą otwarto w 1953 roku. Jeśli chodzi o nasz kraj, to pierwszego McDonalda w Polsce otwarto w Warszawie w 1992 roku. Mieścił się on w Domu Handlowym "Sezam". 

Logo McDonald to złoty łuk, a wprowadził je Ray A. Kroc, który kupił firmę wraz z nazwą w 1955 roku. Obecnie restauracje słyną przede wszystkim z szybkości wykonywania swoich dań - mięso do hamburgerów smaży się tylko 40 sekund, a w tym czasie podgrzewa się bułkę, a potem w 10 sekund składa się całość i hamburger gotowy. Jeśli hamburger nie zostanie kupiony podobno jest wyrzucany, zaś jeśli frytki nie zostaną zakupione w ciągu 7 minut również lądują w koszu. Ile w tym prawdy?

McDonald to pewne reguły, do których należy m.in. to, że każdy lokal ma ten sam charakterystyczny wystrój, kasy znajdują się zawsze naprzeciwko wejścia, a klient nie czeka na swoje zamówienie dłużej niż 3 minuty. Krzesła są zazwyczaj celowo niewygodne, aby przepływ klientów był większy i szybszy, na ścianach można spostrzec kiczowate obrazki, które wg naukowców pobudzają nasz apetyt; nie można tu również spotkać obrusów na stołach. Poza tym jest to pierwszy bar z możliwością zamówienia i odbioru jedzenia w okienku i odebrania go na wynos bez konieczności wysiadania z samochodu. System ten nazywa się drive-through, a w sieci barów McDonald mówi się na nie McDrive. 

...