pytanie zadane 27 marca 2017 w Filmy i seriale przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 29 marca 2017 przez użytkownika

Film "Casablanca" wyreżyserowany został przez Michael'a Curtiz'a i jest film z gatunku melodramatu. Premiera filmu miała miejsce w 1942 roku. Film ten jest klasyką filmów hollywoodzkich, który nakręcono na podstawie powieści Murray'a Burnett'a i Joan'a Alison'a "Everybody Comes to Rick's"

Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Przedstawione są w niej losy Amerykanina - Ricka Blaine'a, Szwedki - Ilsy Lund i Czecha - Victora Laszlo, których perypetie dzieją się wmieście Casablanca w Maroku. Ilsa jest mężata z działaczem czeskiego ruchu oporu Victorem i przylatują oni właśnie do Casablanki. Pewnego dnia w klubie nocnym spotykają Ricka, który jest jego właścicielem i zarazem byłą miłością żony Czecha. Ich miłość znów zaczyna rozkwitać. Poniżej zwiastun filmu:

Ciekawostki:

- Film otrzymał 3 Oskary. 

- W filmie możemy zobaczyć samolot, który w rzeczywistości był zrobiony z tektury, ponieważ budżet filmu był tak niski, że musiano na inny sposób radzić sobie z rekwizytami. Film otrzymał nawet 3 Oskary

- Cały film kręcony był w studio.

- Ingrid Bergman grająca rolę Ilsy była wyższa od humphrey'a Bogart'a więc musiał on stawać na podwyższeniu lub siedzieć na poduszkach w scenach kręconych w parach.

komentarz 7 maja 2020 przez użytkownika anonimowy
Oj Casablanca to kultowy film oglądałam go chyba z milion razy. Jest w nim to co każda kobieta potrzebuje czyli wzruszająca historia miłosna.
...