seohost
pytanie zadane 27 marca 2017 w Filmy i seriale przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 29 marca 2017 przez użytkownika

Agent 007 to James Bond, czyli najsłynniejszy szpieg w historii kina. James Bond pracuje jako szpieg w SIS, czyli brytyjskich służbach specjalnych. Jest on wywiadowcą 007, gdzie pierwsze dwa zera oznaczają, że posiada licencję na zabijanie. 

Agent 007 jest przedstawiany jako wiecznie młody, przystojny, elegancki i szarmancki mężczyzna. Prócz tego jest sprytny, nie stroni od hazardu i ma słabość do szybkich samochodów oraz rozkochuje w sobie wiele kobiet. Pochodzi on z Niemiec, urodził się w Berlinie Zachodnim. Jego rodzicami był Szkot i Szwajcarka, a sam agent urodził się prawdopodobnie 13 kwietnia 1968 roku. 

Tę fikcyjną postać stworzył dziennikarz i były komandor brytyjskich służb wywiadowczych Ian Fleming. Imię i nazwisko głównego bohatera Fleming stworzył na wzór ornitologa z USA. Uznał on, że jest to krótkie, dźwięczne i bardzo męskie imię i nazwisko. 

Oglądając filmy z Jamesem Bondem możemy zauważyć często brawurowe akcje, ucieczki, intrygi, strzelanki. Pierwszy film o nim Dr No wszedł na ekrany w 1962 roku. Główną rolę zagrał wtedy Sean Connery. Poza tym grał on jeszcze w kolejnych filmach o Jamesie Bondzie, a mianowicie w: Pozdrowienia z Rosji, Goldfinger, Operacja Piorun, Żyje się tylko dwa razy Diamenty są wieczne

W pozostałych filmach rolę agenta 007 odgrywali:

- George Lazenby - W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości

- Roger Moore - Żyj i pozwól umrzeć, Człowiek ze złotym pistoletem, Szpieg, który mnie kochał, Moonraker, Tylko dla twoich oczu, Ośmiorniczka i Zabójczy widok

- Timothy Dalton - W obliczu śmierci i Licencja na zabijanie

- Pierce Brosnan - GoldenEye, Jutro nie umiera nigdy, Świat to za mało i Śmierć nadejdzie jutro

 - Daniel Craig - Casino Royale, 007 Quantum od Solace, Skyfall i Spectre. 

...