pytanie zadane w Książki przez użytkownika
Czy dzieci lubią komiksy?

1 odpowiedź

odpowiedź przez użytkownika

To czy dziecko będzie lubiło czytać komiksy zależy od rodziców, jakie oni mają do tego podejście, ale również od indywidualnych cech dziecka. Jak wiadomo niektóre dzieci uwielbiają czytać komiksy, a inne ich nienawidzą. Poniżej napiszę jednak dlaczego dzieci lubią komisy lub za co je lubią.

Dzieci często identyfikują się z postaciami występującymi w komiksie, przez co dokonują wglądu w swoje własne i społeczne problemy. komisy pomagają im rozwiązywać napotykane w rzeczywistości problemy. Poza tym odwołują się one do zjawisk nadprzyrodzonych, co sprawia możliwość chwilowej ucieczki od codziennego życia. 

Komiksy czyta się łatwiej niż książki, więc może dlatego dzieci wybierają je chętniej. Poza tym zawierają mnóstwo obrazków co dodatkowo zachęca dziecko do ich czytania i rozumienia czytanego tekstu. Zaletą jest również to, że komiksy są tanie w porównaniu do książek. 

Jeszcze inną zaletą komiksów jest to, że motywują dzieci do nauki samodzielnego czytania, a jeśli ukazują się w serii to dzieci chętnie oczekują nowego numeru, bo chcą wiedzieć co będzie dalej. Komiksowe postacie są zazwyczaj silne, dzielne i ładnie się prezentują, dostarczając wzorów do naśladowania. 

...