seohost
pytanie zadane 25 marca 2017 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 25 marca 2017 przez użytkownika

Jeżeli brakuje nam jednego zęba, to można w jego miejsce wstawić mostek, który jest podtrzymywany przez sąsiadujące zęby. Mostek składa się z dwóch filarów oraz z przęsła, jest solidny i trwały, a jeśli jest dobrze wykonany może służyć nam do końca życia. Można też brak jednego zęba, a zwłaszcza przedniego zastąpić mostkiem klejonym, ponieważ będzie on wyglądał estetycznie. Oczywiście przed jego założeniem należy zadbać dokładnie o sąsiadujące zęby i przeprowadzić dokładne badania.

Jeżeli chcemy zastąpić więcej niż jeden ząb to wtedy najlepsze będzie wykonanie protezy. Jednak przed jej wykonaniem lekarz musi określić rodzaj braku zębów, wiek pacjenta i poznać jakie życzenia odnośnie wyboru protezy ma pacjent. Najczęstszym wyborem jest:

- proteza stała, którą stosuje się wtedy, gdy nie nosi się jej zbyt długo, jeśli więzadła są w dobrym stanie, jeśli zęby filarowe nie są uszkodzone

- proteza ruchoma, którą zazwyczaj poleca się w przypadku gdy brakuje wielu zębów lub gdy nie ma zęba filarowego tylnego lub gdy przyzębie jest chore. 

...