seohost
pytanie zadane 23 marca 2017 w Motoryzacja przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 24 marca 2017 przez użytkownika

Najkrótszy lot samolotem na świecie odbywa się w Wielkiej Brytanii, a dokładnie na Wyspach Orkady. Trasa lotu zajmuje 2 minuty, ale sam przelot właściwie około minuty. By szybko się przelecieć należy udać się do portu lotniczego Loganair Westray, zakupić bilet za około 17 funtów i już po dwóch minutach jesteśmy w Papa Westray. 

Loty na tej trasie organizowane są od 1967 roku i biją rekord w najkrótszych regularnych lotach na świecie. Z jednej wyspy na drugą można latać codziennie, prócz sobót, pokonując odległość 2,7 km. Co ciekawe na tej trasie przez około 12 lat latał pilot Stuart Linklater, który ustanowił rekord przelotu: 53 sekundy. 

Tu możecie zobaczyć jak wygląda cały przelot:

Z lotów takich często korzystają studenci archeologii wraz ze swymi nauczycielami, którzy latają na Papa Westray, by badać stanowiska archeologiczne, ale także pracownicy służby zdrowia, którzy odwiedzają chorych mieszkających na wyspie. Łącznie wyspę zamieszkuje 90 osób. Obecnie z lotów korzystają także turyści, gdyż tak krótki przelot jest nie lada atrakcją. Prócz miejsca dla pilota i jednego obok niego, samolot może jednorazowo zabrać ośmiu pasażerów. 

komentarz 23 kwietnia 2020 przez użytkownika anonimowy
To już nie lepiej wybudować most na ta wyspę i było by szybciej i prościej niż samolotem?
...