seohost
pytanie zadane 13 marca 2017 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 15 marca 2017 przez użytkownika

Jeśli chodzi o dbanie o odzież to pierwszą zasada jest to, aby nie pryskać na nią bezpośrednio perfum. Lepiej spryskaj siebie, odczekaj chwile aż kosmetyk się wchłonie i dopiero wkładaj koszulę, bluzkę czy sukienkę. Ubrania muszą sobie odpocząć, dlatego dobrze jest nie zakładać jednej bluzki przez kilka dni. Dobrze tę zasadę stosować również do butów czy biustonoszy. 

Spódnicę, która przekręca Ci się na biodrach dopasuj u krawcowej, a zmechacony sweter przejedź specjalną golarką do ubrań, ale pomóc może też zwykła jednorazowa maszynka do golenia. Niestety nic nie można poradzić za bardzo na zniszczone dżinsy niskiej jakości, by je znów nosić. Natomiast można je wykorzystać w inny sposób i zrobić z nich np. okładkę lub osłonkę na doniczkę, albo fartuszek ogrodnika

Jeśli chcesz zadbać o odzież, która sama w sobie nie jest wysokiej jakości, to np. wymień guziki na bardziej szlachetne, eleganckie, odczep aplikacje czy dobrze odprasuje ubranie. Paprochy z ubrań, zwłaszcza z tych ciemnych, usuniesz za pomocą klejącej rolki do ubrań, ale też możesz je przetrzeć mokrą szmatką. 

Podobnie jak o ubrania, musisz dbać też o obuwie. Buty muszą mieć miejsce, nawet wtedy gdy nie są noszone, dlatego nie warto ich upychać, bo mogą się rysować. Buty trzeba tez naprawiać i regularnie oddawać je do szewca. Gdy skończy się sezon na dane buty, dokładnie je wyczyść i zakonserwuj, a do kozaków używaj prawideł lub wypchaj je zwiniętymi w kule gazetami, by nie traciły kształtu i nie zrobiły się na nich zagniecenia. Skórzane buty impregnuj i natłuszcza regularnie. Podobnie dbaj też o skórzane torebki i kurtki

Z odzieżą nieodłącznie wiąże się jej pranie, które wykonujemy znacznie częściej niż ubranie rzeczywiście tego wymaga np. dżinsów nie trzeba prać co tydzień. lepiej dla ubrań gdy pierzesz je w niskiej temperaturze (10 stopni mniej niż podaje producent). Gdy po wypraniu, strząśniemy je dokładnie i równo powiesimy, oszczędzimy w ten sposób czas na prasowaniu ich. By sweter po wypraniu się nie rozciągnął nie wieszaj go, tylko rozłóż płasko.

Proszków do prania mamy też zwykle za dużo, natomiast na pewno przyda się preparat do prania wełny. Przydatnym gadżetem do prania, zwłaszcza delikatnych rzeczy są woreczki, które znaczenie wydłużają "życie" ubrań. Boisz się, by nowa bluzka nie zafarbowała? Wrzuć do prania specjalne szmatki absorbujące barwnik. Kaszmirowe ubrania pierz w rękach przy użyciu specjalnego środka lub delikatnego szamponu dla dzieci i używaj do tego chłodnej wody. Piorąc nie trzyj, a delikatnie ugniataj ciuch. Odciśnij z nadmiaru wody i rozłóż do wysuszenia. Jeśli suszysz ubrania na balkonie na słońcu, to wywracaj je na lewą stronę, by nie spłowiały od słońca. 

...