seohost
pytanie zadane 13 marca 2017 w Różne przez użytkownika anonimowy
Często w TV są programy pokazujące, że wiele fajnych ciuchów można kupić w second handzie. Byłam w nim kilka razy, ale nigdy nic nie kupiłam, bo nie umiem w nim szukać. Jak się tego nauczyć?

1 odpowiedź

odpowiedź 15 marca 2017 przez użytkownika

Jeśli chcesz kupować ubrania w second handach musisz po pierwsze przeznaczyć na to dużo czasu, ponieważ "na szybko" nic nie znajdziesz. 

Oczywiście wśród takiej ilości ubrań, jakie znajdują się w second handach, nie kupuj ubrań podartych czy poplamionych. Ponieważ jest wiele takich sklepów to przyjmij zasadę, że jeżeli nie znalazłaś czegoś w jednym sklepie, a byłaś w nim już kilka razy, to możesz go sobie odpuścić. Jest jeszcze jedna zasada co to sklepów z tania odzieżą: "im mniejsza miejscowość, tym lepsze second handy", natomiast jeśli mieszkasz w dużym mieście, wybieraj te sklepy, które są oddalone od centrum. Zakupy możesz też robić będąc przy okazji w innym mniejszym mieście. 

W dzień dostawy zazwyczaj jest w second handzie najwięcej ludzi, którym zależy na metkach i ciuchach znanych marek. Jeżeli Tobie nie zależy na tym, to wybierz się do niego w inny dzień, ciuchów nie zabraknie i na pewno znajdziesz coś ciekawego dla siebie. 

Musisz się też liczyć z tym, że w większości second handów nie ma przymierzalni lub jest ona tylko jedna. Ubrania możesz przymierzyć na wąskie rurki i dopasowaną bluzkę czy top i przymierzalnia już nie będzie potrzebna. Sprawdzaj ubrania z każdej strony, zobacz czy nie nie ma plam i czy działają wszystkie suwaki. Jeżeli kupisz coś co jest w Twoim stylu i bardzo Ci się podoba, ale rozmiar jest za duży, to wiedz, że zawsze możesz ją przerobić u krawcowej. 

...