pytanie zadane 3 marca 2017 w Dom i ogród przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 3 marca 2017 przez użytkownika

Usunięcie mazaka wodoodpornego z mebli nie musi już kojarzyć nam się z ciągłym i mocnym pocieraniem, aż nic nie będzie widać. Można też spróbować nieco inaczej i wyczyścić szafkę acetonem lub zmywaczem do paznokci czy rozpuszczalnikiem, ale i zapach będzie okropny i przy okazji, jeśli mamy kolorowe meble (pokój dziecięcy), to możemy usunąć również i ich kolor. 

Ja znalazłam genialny sposób na usuwanie pomazanych mazakiem mebli. Nie potrzeba do tego wielkich nakładów pracy, prócz zwykłej gumki do ścierania i nieco siły. A efekty? Zobaczcie sami. 

gumka do ścierania na mazak

gumka ściera mazak

Szafka przed

szafka pomazana mazakiem wodoodpornym

Szafka po

czysta szafka komoda

A tak wygląda czyszczenie szafki w praktyce:

Stolik porysowany kredkami? Zobaczcie jak usunąć z niego ślady

komentarz 3 marca 2017 przez użytkownika Gość

Natrafiłem przypadkiem na tą odpowiedź, miałem dość podobny problem z pomazanymi przez dziecko meblami. Porada sprawdziła się, dzięki

komentarz 5 marca 2019 przez użytkownika Gość
Jednak w prostocie siła. Ile to ja się natrudziłam, żeby zmyć z mebli gryzmoły, które mój szkrab nabazgrał czarnym markerem. Użyłam chyba większości detergentów z łazienki i efekty były słabe. A tutaj proszę, zwykła gumką wszystko ładnie schodzi w minutę.

Chociaż ciekawej jakby było z meblami które mają powłokę bardziej chropowatą, a nie gładką ja połysk ;)

Dzięki
komentarz 7 listopada 2021 przez użytkownika Gość
Działa, ale czasami zastanawiam się czy warto co chwilę czyścić. Najlepiej głęboko pochować mazaki i oddać jak będą w szkole średniej i zmądrzeją
komentarz 11 czerwca 2022 przez użytkownika Gość
Dziękuję za skuteczną poradę! :)
...