pytanie zadane 24 lutego 2017 w Książki przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 25 lutego 2017 przez użytkownika

Robert Kiyosaki jest autorem wielu książek, ale przede wszystkim jest biznesmenem i inwestorem. Jego najlepszą książką, która stała się światowym bestsellerem jest jego pierwsza książka "Bogaty ojciec, biedny ojciec". Kiyosaki wydał jeszcze wiele różnych innych książek motywacyjnych o biznesie oraz stworzył grę uczącą posługiwania się i uczenia o finansach "Cashflow 101", "Cashflow 202" i "Cashflow dla dzieci".

Robert Kiyosaki urodził się na Hawajach, a jego rodzice są Japończykami. Zanim został milionerem, pracował jako pilot śmigłowca Amerykańskiej Akademii Morskiej, gdzie walczył w wojnie wietnamskiej. Później podjął pracę w firmie Xerox, gdzie sprzedawał kopiarki. Rok później założył firmę, która zajmowała się robieniem nylonowych portfelów dla surferów zapinanych na rzep. Dopiero potem zaczął pisać książki i inwestować w swoją przyszłość, by obecnie być jednym z najbogatszych ludzi na świcie. 

Kiyosaki, prócz tego, że jest inwestorem (nieruchomości) jest również przedsiębiorcą i nauczycielem. Prowadzi on również spotkania i wykłady, gdzie mówi o swoich metodach bycia bogatym oraz o tym, jak powinniśmy rozwijać swoją finansową inteligencję. Jego książki stały się popularne w 97 krajach świata i są tłumaczone na 50 języków. 

Gry stworzone przez Roberta Kiyosaki'ego:

Cashflow 101

To gra planszowa ucząca ludzi jak mają postępować z finansowymi i inwestycyjnymi strategiami. Sam jej autor uważa, że lepiej jest stracić bogactwo w grze i wyciągnąć z niej wnioski, niż stracić bogactwo w prawdziwym życiu. Na świecie znajduje się już ponad 1600 Klubów Cashflow, czyli niezależnych grup edukacyjnych związanych z grą, która uczy nas inwestowania. Gra ta uczy właśnie podstaw inwestycji fundamentalnych, czyli można z niej dowiedzieć się jak kontrolować swoje finanse, jak założyć firmę i odpowiednio nią zarządzać lub jak inwestować w nieruchomości i inne biznesy. Autor uważa, że im więcej razy zagrasz w grę, tym lepiej zrozumiesz jej działanie i z czasem gra będzie stawała się łatwiejsza. Cashflow 101 nie jest grą tanią, ponieważ kosztuje około 300-400 zł, ale jeśli zamierzasz mieć swój własny biznes to na pewno nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto, a inwestycja w nią zwróci Ci się z nawiązką. 

Cashflow 202

Dzięki niej możesz nauczyć się jak inwestuje się na nieprzewidywalnym rynku. Gra zawiera tę samą planszę co Cashflow 101, ale zupełnie inny zestaw kart. Grając w nią nauczysz się zaawansowanych strategii w biznesie i na giełdzie, zobaczysz czym jest krótka sprzedaż, czym są opcje kupna, sprzedaży czy strategie opcyjne. 

Cashflow dla dzieci

Uczy ona przede wszystkim dzieci o pieniądzach za pomocą interaktywnej gry. Dziecko grając w nią nauczy się jak w codziennym życiu dokonywać świadomych wyborów związanych z pieniędzmi, tak by pieniądze pracowały dla Ciebie, a nie Ty dla pieniędzy. W gry możesz pograć na angielskiej stronie: http://www.richkidsmartkid.com 

Książki wydane przez Roberta Kiyosaki:

1. Bogaty ojciec, biedny ojciec

2. Kwadrant przepływu pieniędzy

3. Inwestycyjny poradnik bogatego ojca

4. Mądre bogate dziecko

5. Młody bogaty rentier

6. Szkoła biznesu. Dla ludzi, którzy lubią pomagać innym

7. Ucieczka z wyścigu szczurów

8. Przepowiednia bogatego ojca

9. Kto zabiera Twoje pieniądze?

10. Dlaczego chcemy, abyś był bogaty? (współautor Donald Trump)

11. Zanim rzucisz pracę

12. Spisek bogatych

13. Zwiększ swój finansowy IQ

14. Niesprawiedliwa przewaga

15. Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych, a czwórkowi zostają urzędnikami?

16. Bogata Kobieta (autor Kim Kiyosaki)

O Robercie Kiyosaki możecie przeczytać również na jego oficjalnym fanpage'u Bogaty Ojciec lub na stronie internetowej

...