pytanie zadane 14 lutego 2017 w Muzyka przez użytkownika anonimowy
Czy są jakieś zasady, reguły, które każdy z wymienionych osób musi pamiętać?

1 odpowiedź

odpowiedź 15 lutego 2017 przez użytkownika

W każdej dziedzinie życia są pewne reguły i zasady, również w tej dotyczącej tańca. 

Najważniejsze zasady tancerza to przede wszystkim miłość do tańca. Taniec trzeba kochać, by móc tańczyć. Każdy tancerz, a w szczególności ten rozpoczynający swoją przygodę z tańcem, musi mieć zaufanie do trenera. Trener wie na ile stać tancerza, od czego trening zacząć i jak ma przebiegać nauka tańca. By zostać dobrym tancerzem musisz dokształcać się i doskonalić swój warsztat pracy. Dbaj również o swoje zdrowie. Tancerz musi pamiętać też o szanowaniu innych tancerzy i współpartnerów. Dla tancerza najważniejsza jest technika tańca, która powinna być jego środkiem. Równie ważne podczas występów dla tancerza są rekwizyty i kostium, które razem z tancerzem stanowią pełen obraz sceniczny. 

Najważniejsze zasady trenera to również miłość do tańca, ponieważ jest on też pracą. Trener powinien z zaangażowaniem szkolić swoich tancerzy, być cierpliwy, konsekwentny oraz odpowiedzialny. Tancerzy powinien zarażać swoją pasją. Warsztat taneczny trenera powinien być stale udoskonalany, a wiedza pogłębiana, by mógł on pracować z tancerzami na różnym poziomie. Szanuj swoich tancerzy oraz ich rodziców, nie krytykuj ich, nie różnicuj, ale bądź z nimi szczery. Bądź wzorem do naśladowania i współpracuj z innymi trenerami i nie mów negatywnie o innych. 

Najważniejsze zasady rodzica to przede wszystkim szanowanie dziecka i nie spełnianie swoich ambicji za jego pomocą. Rodzic musi być dumny ze swojego dziecka zawsze, musi doceniać jego wysiłek, nawet wtedy gdy nie zostanie on mistrzem świata. Dobierz dla dziecka takie zajęcia by się bawiło tańcem i by nie chodziło na nie z przymuszonej woli. Od czasu do czasu zadbaj o zdrowie swojego małego tancerza odwiedzając ortopedę lub lekarza sportowego. W razie nieudanego treningu czy występu dziecka pocieszaj go i udzielaj wsparcia. Przy dziecku wyważaj każdą opinię na temat innych tancerzy i trenerów. 

...