pytanie zadane 13 lutego 2017 w Fauna i flora przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 17 lutego 2017 przez użytkownika

Grzyb reishi określany jest mianem grzyba długowieczności, ale również grzybem widmo, ponieważ podobno trudno jest go spotkać. Jego poprawna nazwa to ganoderma lucidum i uznaje się go za leczniczą roślinę. 

Dawniej Japończycy i Chińczycy traktowali reishi jak talizman i trzymali go w domach, gdzie miał on przynieść szczęście jego właścicielom. Tak przynajmniej mówią legendy. Z leczniczego punktu widzenia grzyb ten, ma dobry wpływ na układ immunologiczny, gdzie zwiększa jego odporność. Podobno preparaty z reishi w składzie pomagają zwalczać nawet tak ciężkie choroby jak różne rodzaje nowotworów i prawdopodobnie pomaga zwalczyć negatywne skutki chemioterapii np. wypadanie włosów. Zostając w tematyce zdrowia, to leczy on również pierwsze objawy przeziębienia, bóle reumatyczne, nerwobóle, zawroty głowy, a także pomoże na bezsenność, chroniczne zmęczenie.

W składzie grzyba reishi znajdują się substancje zwalczające wolne rodniki odpowiedzialne za szybkie starzenie się skóry. Jeśli chcesz poprawić wygląd skóry i nadać jej elastyczności to wypróbuj maseczki i kremy z grzybem w składzie. Regularnie stosowany grzyb, jak i preparaty z nim w składzie usprawniają pracę mięśni, wyostrzają wzrok, polepszają koncentrację i pamięć. 

...