pytanie zadane 13 lutego 2017 w Muzyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 21 lutego 2017 przez użytkownika

Właściwa nazwa to Cirque de Soleil, czyli Cyrk Słońca, gdzie jest to połączenie sztuki cyrkowej i ulicznej prezentowane przez artystów. Cyrk Słońca założony został w 1984 roku w Baie-Saint-Paul w Kanadzie. Określa się go również mianem cyrku nowoczesnego ponieważ nie wykorzystuje się w nim zwierząt do pokazów, a sam cyrk charakteryzuje się teatralnością i koncentruje się na artystach. Cyrk założyli: Guy laliberte, Gilles Ste-Croix i Daniel Gauthier. 

W Cirque du Soleil każdy występ przedstawia różne style artystów i różne ich tematy. Artyści, jak i muzycy występują na żywo i co ciekawe scenografię również zmieniają artyści podczas występu. Nie ma tu techników, którzy by się tym zajmowali. 

Obecnie Cyrk wystawia przedstawienia (od jednego do dziewiętnastu) na każdym kontynencie (prócz Antarktydy) w 271 miastach. Artyści, których jest ponad 4000 pochodzą z 40 krajów. Cyrk Słońca wystawia spektakle stacjonarne w Las Vegas Strip, które co wieczór ogląda ponad 9000 widzów. Spektakle są wystawiane pod namiotami, w halach sportowych oraz stacjonarnie w Las Vegas Strip. Cyrk ten występował również w Polsce w roku 2012, 2013, 2014 i 2015. 

Oficjalna strona Cirque du Soleilhttps://www.cirquedusoleil.com/

...