pytanie zadane 10 lutego 2017 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 12 lutego 2017 przez użytkownika

Starą ramkę od obrazu czy zdjęć można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Ramka od obrazu może się przydać, gdy wyjmiemy z niej rysunek z obrazem, który jest stary, wyblakły i ogólnie już nam nie potrzebny. Niekoniecznie trzeba ją od razu wyrzucać, czasem można zrobić z niej coś dekoracyjnego i praktycznego zarazem. Poniżej znajdziecie jeden z moich pomysłów na ponowne wykorzystanie starej ramki po obrazie

Na początek wyjęłam z niej obraz (zdjęcie), tylną ściankę i szybę. Potem pozaginałam wszystkie gwoździki, by się o nie nie zahaczyć, ale można też całkowicie je wyciągnąć jeśli nie będą wam potrzebne. Zaznaczyłam sobie dwie wysokości na krótszych bokach ramki i zawiązałam na nich żyłę, tak by tworzyły rodzaj linki, sznurka. 

rama od obrazu żyłka i klamerki

Następnie wybrałam kilka ładnych zdjęć i za pomocą drewnianych klamerek umieściłam je na żyłkach. W ten sposób mogę trzymać zdjęcia nie w albumach lub tradycyjnych ramkach do zdjęć, ale właśnie w taki sposób. Nowa ozdoba do pokoju gotowa, a stara ramka wykorzystana. Teraz zamiast leżeć w szafie czy piwnicy znów może pełnić ważną rolę w dekoracji naszych pomieszczeń. Wielkim plusem jest to, że zdjęcia można często zmieniać lub powiesić w niej ładny obraz, bądź rysunek wykonany przez dziecko. 

ramka po obrazie i klamerki

A jakie są Wasze pomysły na wykorzystanie takiej ramki? 

komentarz 24 czerwca 2020 przez użytkownika anonimowy
Świetny pomysł z tymi wiszącymi na kosmetykach zdjęciami. Możnaby je pozawieszac na różnych wysokościach i byłby kolaż
komentarz 27 kwietnia 2021 przez użytkownika anonimowy
Pomysłowo w sumie można nawet inne rzeczy zawieszać zamiast zdjęć, np. jakieś bilety paragony czy inne papiery
...