pytanie zadane 8 lutego 2017 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy
Czemu warto ich używać? Wszędzie teraz jest głośno o naturalnych składnikach, kosmetykach, że są lepsze, zdrowsze itp. Czy naprawdę tak jest?

1 odpowiedź

odpowiedź 9 lutego 2017 przez użytkownika

Zazwyczaj to co naturalne jest lepsze dla naszego zdrowia, niż to co sztuczne i dotyczy to nie tylko kosmetyków, ale każdej dziedziny życia. 

Z kosmetykami jest tak, że te naturalne nie szkodzą naszej skórze. jest wiele składników występujących w powszechnie stosowanych kosmetykach, które powodują m.in. zaczerwienienia, przebarwienia, wysypkę, alergię czy choroby. W kosmetykach naturalnych, organicznych takie substancje nie występują. Stosując kosmetyki naturalne, może nie jesteś całkowicie pozbawiona substancji hipoalergicznych, ale z pewnością jest ich mniej niż w innego typu produktach kosmetycznych. Kosmetyki naturalne zawierają mniej chemicznych substancji, szkodzących naszej skórze, podrażniających ją itp. Niektóre składniki mogą podrażniać skórę, ale jeśli wiesz jakich składników nie używać tego problemu nie będziesz miała. 

Naturalne kosmetyki mają prosty i jasny skład, który bez problemu rozszyfrujesz, nie to co konwencjonalne kosmetyki. Zazwyczaj tych składników jest 4-5, a nie tak jak w "normalnych" produktach nawet kilkanaście. Większość składa się z olejów i ekstraktów roślinnych, protein, glinek itp. 

Używając takich kosmetyków dbasz również o naturę, ponieważ nie tylko sam produkt, ale również jego opakowanie składają się z biodegradowalnych substancji, bezpiecznych dla środowiska. Składniki do stworzenia np. kremu pochodzą z naturalnych upraw, gdzie nie dodaje się do nich chemicznych środków ochrony roślin i innych toksycznych składników. Tworząc naturalny kosmetyk często robi się go ręcznie i od razu trafia od do klienta, nie zalegając na magazynowej półce, przez nie wiadomo ile czasu. 

Ważne jest też to, że nie są one skierowane do konkretnej grupy ludzi, czyli, że może je stosować cała rodzina. Dlatego mogą je stosować zarówno kobiety, mężczyźni, jak i dzieci, młodzież i niemowlęta. 

...