pytanie zadane 19 listopada 2015 w Internet przez użytkownika anonimowy
Co oznacza te słowo?

1 odpowiedź

odpowiedź 19 listopada 2015 przez użytkownika

Hasztag (z angielskiego hashtag) jest to pojedynczy wyraz lub kilka wyrazów bez spacji, poprzedzony znakiem kratki #, który używany jest w serwisach społecznościowych, typu Facebook, Twiter czy Instagram. Symbol kratki w języku angielskim oznacza hash. 

Przykład hashtaga:

#polska

Dzięki hashtagom można pogrupować informacje na dany temat. Wpisując w wyszukiwarkę hasztag taki jak w przykładzie, wyskoczą wszystkie wpisy, które były nim oznaczone, czyli związane z tematem polski.


Prócz hashtagów w internecie znajdują się również tagi. Tagi to znaczniki, znaki, słowa kluczowe, które przypisuje się  jakiejś informacji np. danemu słowu. Dzięki tagom możemy tworzyć strukturę hierarchiczną na naszym blogu czy stronie internetowej. Różnią się one od hashtagów tym, że nie posiadają znaku kratki # z przodu.

Przykład tagu:

ciasta

Używając takiego tagu jak w powyższym przykładzie, artykuł znajdujący się na blogu, zostanie podpięty do wpisów zawierających przepisy na ciasta. 

komentarz 10 stycznia 2020 przez użytkownika anonimowy
Trzeba odróżniać tagi od hasztagów. Te pierwsze występują jako same słowa kluczowe np. w chmurach tagow, natomiast te drugie poprzedzone są zawsze znakiem hasz - #
...