Tokarnia
Wieś znajdująca się w województwie małopolskim, leżąca nad potokiem Krzczonówka. Jest ona częścią Beskidu Makowskiego i Wyspowego. Okolice są porośnięte przez pola uprawne i lasy.
W XVIII wieku znajdował się tu drewniany Kościół, który obecnie przeniesiono do Skansenu w Zubrzycy Górnej. Obecnie znajduje się tu Kalwaria Tokarska przedstawiająca cykl rzeźb wykonanych w latach 70. XX wieku. Przez wieś przebiegają również szlaki turystyczne, działają tu zarówno latem jak i zimą wyciągi narciarskie. Ponadto znajduje się dużo ośrodków wypoczynkowych oraz gospodarstw agroturystycznych.
Tolkmicko
Miasto znajdujące się w województwie warmińsko – mazurskim, leżące nad Zalewem Wiślanym. Jest to głównie ośrodek usługowy oraz turystyczno – wypoczynkowy. Znajduje się tu port morski, który jest licznie odwiedzany przez turystów. Korzystają oni z rejsów po Zalewie, jak i przedostają się nim do Krynicy Morskiej leżącej po drugiej stronie Zalewu.
Zabytkami miasta są: Kościoły, kaplica cmentarna, gotycka baszta oraz pozostałości murów obronnych z XIV wieku, dworzec kolejowy z 1867 roku, liczne domy z przełomu XIX i XX wieku oraz budynek szkoły i gimnazjum. Do najczęściej odwiedzanych atrakcji należą:
- Grodzisko Wały Tolkmita, które leżą na obszarze Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej,
- Park Krajobrazowy Wysoczyzna Elbląska,
- Wzgórze Starościńskie,
- Port w Tolkmicku, który jest największym na Zalewie Wiślanym.
Tomaszkowo
Wieś znajdująca się w województwie warmińsko – mazurskim, leżąca nad jeziorem Wulpińskim. Początkowo składało się ono z dwóch wsi. Mieszkańcy wsi kiedyś zajmowali się głównie uprawą lnu i chmielu. Również było tu dużo rybaków oraz tkaczy.
Nad wspomnianym jeziorem organizowane są coroczne regaty. Jest to również miejsce spędzania wolnego czasu przez mieszkańców i turystów. Dookoła niego działa agroturystyka, rozwijająca się coraz bardziej z roku na rok. Turyści cenią sobie ciszę i spokój z dala od zatłoczonych, wielkich miast. Atrakcją jest również pole golfowe, które działa tu od niedawna i cieszy się dużym zainteresowaniem.
Tomaszów Mazowiecki
Miasto leżące w województwie łódzkim nad rzekami: Pilicą, Wolbórką,, Czarną i Piasecznicą. W jej okolicy znajduje się również Zalew Sulejowski oraz Puszcza Pilicka.
Zabytkami tego miasta są: Kościoły, dawne jatki wybudowane w stylu klasycystycznym, pałac Ostrowskich wybudowany w 1812 roku, Ratusz, pałacyk Pieschów wybudowany w stylu eklektycznym, kamienice z lat 20. XX wieku oraz wille, pałacyk dr Jana Rodego a obecnie Urząd Stanu Cywilnego. Ciekawym miejscem są również groty – pozostałości podziemnej kopalni piasku szklarskiego, rezerwat przyrody Niebieskie Źródła oraz pomnik ofiar zbrodni katyńskiej.
Tomice
Wieś znajdująca się w województwie wielkopolskim nad rzeką Prosna. Tomice należą do Niziny Wielkopolskiej.
Okolice porastają lasy, w których występują m.in.: bobry europejskie, dziki, sarny, dzięcioły, kuny leśne oraz jelenie. Znajduje się w nich również wiele grzybów oraz owoców leśnych. Tutejsi mieszkańcy zajmują się wyrobem pieczywa, wyrobami cukierniczymi, kowalstwem oraz turystyką. Na terenie wsi działają dwa młyny wodne. Są one traktowane jako zabytek i chętnie odwiedzają je przyjezdni. W planach jest także budowa parku wiatrowego.
Toporzyk
Wieś znajdująca się w województwie zachodniopomorskim. W jego okolicach zlokalizowany jest rezerwat przyrody Torfowisko Toporzyk. W pobliżu wsi leży kilka małych jezior i stawów, a dookoła nich działają gospodarstwa agroturystyczne oraz domki letniskowe. Istniej możliwość połowu ryb na jeziorach.
Znajdują się tu również pomosty, a także miejsce do grillowania i plażowania. Okolica jest bardzo cicha i spokojna, zachwyca krajobrazem. Można tu wybrać się wieczorny spacer lub na nordic walking. W tutejszych lasach zaskakuje wielość grzybów oraz innych leśnych owoców. Znajduje się tu zabytkowy Kościół z XIX wieku oraz torfowisko z unikatową roślinnością.
Toruń
Miasto znajdujące się w województwie kujawsko – pomorskim, leżące nad rzekami: Wisłą i Drwęcą. Okolice Torunia stanowią lasy oraz inne tereny zielone. Należy do nich np.: Barbarka, Las Bielawski, Bielański, Łysomicki, Papowski, Lasy Ciechocińskie, Puszcza Bydgoska oraz trzy rezerwaty.

Do najważniejszych zabytków należą: Kościoły, Rynek Staromiejski i Nowomiejski, Wieża ratuszowa w Toruniu, pozostałości obwarowań miejskich, ruiny zamku krzyżackiego, gotycki most oraz gotyckie kamienice, pałace barokowe, Kamienica pod Gwiazdą z XV wieku, spichrze z przełomu Xiv – XVIII wieku, Pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa, teatr z 1904 roku.
Warto wybrać się do jednego z wielu muzeów, jak chociażby:
- Kamienicy pod Gwiazdą, czyli Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu,
- Domu Kopernika,
- Muzeum Archeologii,
- Muzeum Podróżników,
- Muzeum Etnograficzne, czyli Skansen,
- Krzywa wieża
- Muzeum Piernika.
Warto będą w mieście Kopernika odwiedzić tutejsze Planetarium oraz Obserwatorium Astronomiczne. Warto wspomnieć, że z Torunia pochodzą m.in.: Olga Bołądź – aktorka, Maciej Dowbor – prezenter, Tony Halik – podróżnik, Mikołaj Kopernik – astronom, Joanna Koroniewska – aktorka, Bogusław Linda – aktor, Łukasz Pawłowski – wioślarz, Katarzyna Żak – aktorka, Jacek Yerka Kowalski – artysta malarz.