Sobieszewo
Jest to część miasta Gdańska, znajdująca się na Wyspie Sobieszewskiej. Sobieszewo leży w województwie pomorski.
Jest to dawna osada rybacka, a obecnie głównie wypoczynkowo – letniskowa. Przepływa przez nią rzeka Martwa Wisła. Działa tu również ośrodek leśnictwa, kąpielisko oraz przepływa tędy prom z Sobieszewa do Mikoszewa. Znajduje się tu również przeprawa mostowa na Wyspę. Most ten stoi tu już od 1973 roku. We wsi działają również ośrodki kolonijne oraz kwatery prywatne.
Sobótka
Miasto znajdujące się w województwie dolnośląskim, położone niedaleko Czech. Przepływa tędy rzeka Czarna Woda i leży u podnóża góry Ślęży.
Znajduje się tu Dom Turysty PTTK, kopalnie granitu i skalenia. Do zabytków należą: Kościół z 1739 roku, Sanktuarium z XIV wieku, Ratusz, liczne domy i kamienice, dzielnica Sobótka – Górka z zespołem rezydencjonalnym pochodzącym z połowy XIX wieku oraz rezerwat archeologiczny.
Sokolec
Wieś znajdująca się w województwie dolnośląskim, sąsiadująca z Czechami. Należy do pasma Gór Sowich.
Znajduje się tu kilka wyciągów narciarskich, które cieszą się dużą liczbą turystów z nich korzystających zwłaszcza w zimie. W całej miejscowości co kawałek można spotkać budynki noclegowe oraz bogatą bazę gastronomiczną. Przez miejscowość przebiega wiele szlaków turystycznych pieszych, rowerowych oraz samochodowych. Do zabytków zaliczyć można: Kościół św. Marcina z 1786 roku oraz stare, zabytkowe chałupy.
Sokółka
Miasto leżące w województwie podlaskim, sąsiadujące z Białorusią. Należy do obszaru Wzgórz Sokólskich, przez które przepływa rzeka Sokołda.
Turyści mogą zwiedzić tu np. Muzeum Ziemi Sokólskiej, wiejski Klub Kultury, szlak Tatarski z 1979 roku, Kościoły, cerkiew, przedwojenne kamienice, skatepark, pływalnie, Zalew Sokólski wraz z ośrodkiem wczasowym.
Sokółka znana jest również z tzw. Cudu w Sokółce, o którym było dość głośno w 2008 roku, a także z trylogii filmu "U Pana Boga", gdzie kręcono sceny do filmów. Prócz zabytków przebiegają tędy szlaki: Śladami Powstania Styczniowego, Rękodzieła Ludowego oraz Dawnego Pogranicza.
Sokołowo Budzyńskie
Wieś położona w województwie wielkopolskim. Mieszkańcy wsi zapraszają wszystkich turystów do spędzania agrowczasów w tym właśnie miejscu. Do dyspozycji goście mają:
- Boisko do gry,
- Basen,
- Miejsce na ognisko lub grill,
- Prywatna plaża i pomost,
- Wypożyczalnia sprzętu wodnego,
- Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego.
Sokołowsko
Wieś leżąca w województwie dolnośląskim, sąsiadująca z Czechami. Należy do Gór Suchych znajdujących się wSudetach Środkowych. Największe jego szczyty to: Stożek Mały, masyw Bukowca, Garbatka, Włostowa oraz Suchawa.
Do zabytków miejsca należą: cerkiew, zespół sanatorium z II połowy XIX wieku, park, Kościół, drewniana zabudowa główniej ulicy oraz podwórze najstarszego domu z ciekawym wykuszem. Atrakcją miejscowości chętnie odwiedzaną prze turystów jest: źródełko leśne, galeria, organizowany corocznie Bieg Gwarków oraz pięć szlaków turystycznych.
Sokołów Podlaski
Miasto znajdujące się w województwie mazowieckim, nad rzeką Cetynią. Należy do części Wysoczyzny Siedleckiej.
Do zabytków, które można tu zobaczyć przez turystów należą: drewniana kapliczka, pałac murowany pochodzący z 1857 roku, synagoga, klasycystyczna dzwonnica z XIX wieku, drewniana cerkiew oraz liczne drewniane domy z początków XIX wieku. Wartym zobaczenia jest również Prywatny Skansen Mariana Pietrzaka, ośrodek sportu wraz z krytą pływalnią. Z Sokołowa Podlaskiego pochodzą m.in.: Michał Kurc – artysta fotografik, Wiesława Rosocha – grafik, Rafał Szwed – piłkarz, Tomasz Nowotniak znany jako Dragon – strongman oraz Lidia Sadowa – aktorka.
Solec Zdrój
Wieś znajdująca się w województwie świętokrzyskim nad rzeczką Rzoska. Jest to wieś uzdrowiskowa. Działające tu Uzdrowisko Solec – Zdrój leży pomiędzy lasami w ciszy, dlatego też cieszy się dużym uznaniem kuracjuszy. Obiekty tego uzdrowiska położone są w Parku Zdrojowym, otoczonym przez lasy i zalew wodny. Klimat tu panujący sprzyja leczeniu i wypoczynkowi. Pozyskuje się tu wody lecznicze, z których Solecka siarka to najsilniejsza woda lecznicza w Polsce i najlepsza w Europie. Pomaga ona w schorzeniach narządu ruchu, reumatycznych oraz ortopedyczno – urazowych.
Cała miejscowość należy do Wyżyny Małopolskiej oraz Kotliny Sandomierskiej. Znajduje się tu szlaki turystyki pieszej. Zabytkami są: Kościół z I połowy XIII wieku, zabytkowe domy oraz egipska figurka uszebti znaleziona na wykopalisku archeologicznym.
Solina
Wieś znajdująca się w województwie podkarpacki, oddalona nieco od granicy z Litwą. W jej okolicy znajduje się jezioro Myczkowskie oraz jezioro Solińskie.
Dopływają tu również rzeki San i Solinka. Działa tu zapora wraz z elektrownią wodną. Solina to głównie miejscowość sprzyjająca wielbicielom sportów wodnych oraz żeglarzy i kajakarzy. Nad brzegami jeziora Solińskiego działają wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz ośrodki wypoczynkowe.
Sól
Wieś znajdująca się w województwie śląskim. Należy do Beskidu Żywieckiego i znajduje się w dolinie rzeki Słanicy. W centrum wsi znajdują się studzienki solankowe. Są to solanki chlorkowo – sodowe, jodkowe oraz bromkowo – jodkowe.
Znajduje się tu zabytkowy Kościół, dworzec kolejowy oraz przebiegające przy nim szlaki turystyczne. Działają tu również ośrodki wypoczynkowe, kwatery prywatne oraz gospodarstwa agroturystyczne.
Sominy
Kaszubska wieś znajdująca się w województwie pomorskim. Leży na jeziorem Somińskim. Jest to idealne miejsce, dla lubiących ciszę i spokój z dala od zgiełku wielkich miast.
Miejscowość należy do Pojezierza Bytowskiego oraz Pojezierza Kaszubskiego. Jest ona również częścią Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Warto dodać, że w skład Sominy wchodzą również: osada Sominki oraz Koźlice. Wieś ta ma charakter letniskowy. Znajduje się tu zabytkowy, drewniany Kościół oraz zagroda kaszubska z 1824 roku.