seohost
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Turystyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2017 przez użytkownika

Madryt to miasto, gdzie prócz modnych rzeczy, które są dostępne na całym świecie, można kupić również te nietypowe, oryginalne i tutejsze. W Madrycie nabędziesz np. welony, robione w starych, rodzinnych sklepach czy słodycze robione przez zakonnice w klasztorach wg starej receptury. 

Centrum Madrytu to trzy duże dzielnice handlowe:

1. Puerta del Sol. Tu znajdują się domy towarowe, salony z ubraniami, nowoczesne sklepy, gdzie kupisz wszystko, ale jeśli chcesz czegoś tradycyjnego i stąd to też właśnie tu znajdziesz stare madryckie sklepy działające od pokoleń. 

2. Salamanca. Znajdują się tu bardziej ekskluzywne sklepy z elegancką i wytworną odzieżą. Znajdziesz tu również salony największych madryckich projektantów, których ceny są niższe niż za granicą. 

3. Chueki. Jest ona skupiona na młodzieżowych, aktualnych trendach w modzie. Takich sklepów jest tu ponad 60. 

W Madrycie można płacić kartą płatniczą, ale trzeba również mieć wtedy przy sobie dowód tożsamości. Kartą zapłacimy w supermarketach, sklepach sieci handlowych i niektórych mniejszych sklepach, dlatego zawsze zapytaj o to sprzedawcę. Za okazaniem paragonu możesz też zwrócić zakupiony przedmiot, pod warunkiem że nie był on kupiony na wyprzedaży. 

...