seohost
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Turystyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2017 przez użytkownika

W Madrycie znajdziesz nocleg praktycznie wszędzie, ponieważ to miasto jest nastawione na turystów. Nocować więc możesz w pokojach znajdujących się w XVII-wiecznych pałacach, w hotelach, tawernach czy restauracjach. 

Jeśli chodzi o hotele, to część z nich oferuje pokój ze śniadaniem albo jeszcze dodatkowo z lunchem. Należy pamiętać, że Madryt nocą nie śpi więc należy brać pod uwagę nocny hałas. Hotele posiadają gwiazdki i podobnie jak u nas może być ich od jednej do pięciu. Wszystkie te hotele, które mają dwie i więcej gwiazdek, zazwyczaj dysponują pokojami z łazienką; trzy i więcej dodatkowo z wannami lub prysznicami. Biorąc nocleg w hotelu należy pamiętać, że do jego ceny dolicza się 7% podatku VAT i zazwyczaj ceny nie obejmują śniadania. Jeśli chcesz pokój dwuosobowy z jednym łóżkiem to musisz o takie poprosić wcześniej, ponieważ w pokojach dwuosobowych są zazwyczaj dwa osobne łóżka. W sezonie musisz rezerwować pokój znacznie wcześniej i zostaniesz poproszony o numer karty kredytowej lub dowodu osobistego czy paszportu. 

Płacąc w madryckich hotelach możesz użyć karty płatniczej: AE (american express), DC (diners club), MC (mastercard) i V (visa). 

Restauracje w Madrycie dysponują wielkim wyborem dań pochodzących ze wszystkich regionów Hiszpanii. Każdej nocy dowożone są do restauracji świeże ryby i owoce morza z wybrzeża. Pamiętaj, by nie prosić kelnera w restauracji o menu, bo poda Ci kartę z daniami na lunch. Prosi się o podanie: la carta. 

Inne formy restauracji, takie jak np. bary funkcjonują tu prawie non stop, od wczesnych rannych godzin to nieokreślonych godzin nocnych. W barach często dostać możecie do np. **** tapas, czyli plasterek sera lub szynki, którym kiedyś nakrywano szklankę, by nie wleciały do niej muchy i inne owady. wówczas za tapas nie płacono, teraz trzeba za niego płacić. Najpopularniejszymi tapas są m.in.: świeże solone anchois z octem, pulpety, flaki, krokiety, hiszpański omlet z ziemniaków. Jeśli będziesz miał ochotę na zjedzenie czegoś więcej poproś o racion, czyli pełny talerz.

...