pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Turystyka przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 26 stycznia 2017 przez użytkownika

Muzeum Cerralba, czyli muzeum markiza Cerralbo Enrique de Abuilera y Gamboa - ekscentrycznego indywidualisty, który prowadził bardzo urozmaicone życie. Był m.in. politykiem, archeologiem, podróżnikiem, kolekcjonerem dzieł sztuki i innych przedmiotów pochodzących z różnych zakątków świata. 

W jego muzeum można poznać życie arystokracji na przełomie XIX i XX wieku. Znajdują się tu m.in.: obrazy, zbroje, wachlarze, zegary, lampy, miecze, ceramika i wiele innych przedmiotów. Najcenniejszym z nich wszystkich jest obraz "Ekstaza św. Franciszka" El Greca. 

W łazience na drugim piętrze muzeum znajduje się ogromna marmurowa wanna. Na tymże piętrze skupiało się cale życie rodziny i mieściły się tam również sypialnie, salony i jadalnia. W salonie muzycznym znajduje się ogromna lampa w kształcie gondoli, którą wykonano z barwnego szkła. Zwiedzając muzeum podczas wchodzenia po schodach na ścianach wiszą obrazy i herby rodzinne Cerralbo, a także gobeliny z XVII wieku. 

Trzecie piętro było zarezerwowane dla celów rozrywkowych i towarzyskich, gdzie znajdują się okazałe pokoje. Zupełnie innym pokojem jest biblioteka, w której mieści się 12 000 woluminów. Ciekawy eksponat stanowi również zbroja, którą miał na sobie drugi markiz Cerralbo podczas obrony Coruny przed flotą angielską. Zaś najbardziej efektowne miejsce uznaje się salę balową, która jest zdobiona marmurami, stiukami, jedwabiem i lustrami. Zwiedzający na koniec prowadzeni są także do podziemi, gdzie mogą oglądać stare fotografie i pamiątki z podróży. 

...